Waarom
- Tunnel Swalmen en de Roertunnel zijn in 2008 opengesteld voor verkeer en zijn toe aan groot onderhoud. Naast regulier onderhoud is ook een deel van de technische systemen toe aan vervanging.
- Hiermee bereiden we ons tegelijkertijd voor op het vergroten van de doorrijdhoogte van de tunnels naar 4,7 m op langere termijn.
- De A73 vormt voor Limburg een cruciale noord-zuidverbinding tussen Venlo (knooppunt Zaarderheiken) en de A2 bij Echt-Susteren (knooppunt Het Vonderen). Dagelijks maken bijna 50.000 voertuigen gebruik van de tunnels.
- Na de werkzaamheden zijn de beschikbaarheid, betrouwbaarheid en veiligheid van de Roertunnel en Tunnel Swalmen weer langdurig geborgd.
Hoe
vervangen asfalt (inclusief voegovergangen) en onderhoud betonconstructies tunnelbuizen
onderhouden en waar nodig vervangen van technische installaties, updaten software van de bedieningssystemen
Heb ik last van de werkzaamheden?
Hinder tijdens de renovatie is niet te voorkomen. We werken samen met de provincie Limburg, nabijgelegen gemeenten en Roermond Bereikbaar aan bereikbaarheidsmaatregelen. Zo doen we er alles aan om de hinder zoveel mogelijk te beperken.
Wanneer
Februari 2022 – juni 2023 | Ontwerpfase vervanging en renovatie |
---|---|
14 juli 21.00 tot 4 augustus 21.00 uur | De A73-tunnels zijn in noordelijke richting, van Maastricht naar Venlo, afgesloten. |
4 augustus 21.00 tot 5 augustus 09.00 uur | De tunnels zijn in beide richtingen volledig afgesloten. |
Deze planning kan nog veranderen.