Maas: herstel overlaatdam en brug bij Bosscherveld

Bezig 2024 - 2025 Bosscherveld, Maastricht, Limburg

De overlaatdam bij Bosscherveld werkt als waterkering in de Maas. Een deel van de overlaatdam beschadigde flink begin januari 2024. In het kanaal, richting de dam, liggen ongeveer 30 woonboten.

Direct na de beschadiging dreef een van die boten tegen een dichtbij gelegen brug. Deze brug beschadigde toen ook flink. We hebben daarom een nieuwe overlaatdam en een noodbrug aangelegd. Nu bouwen we een nieuwe brug. Daarna herstellen we de Stuwweg.

Planning

Klaar: nog niet bekend
  • Versteviging overlaatdam en aanleg 1e tijdelijke dam

    Klaar
    Januari 2024
  • Start werkzaamheden 2e tijdelijke dam

    Klaar
    15 januari 2024
  • Verdere werkzaamheden overlaatdam

    Klaar
    Eind april 2024

    Tijdens deze werkzaamheden verwijderen we de meerstoelen aan het begin van de overlaat. Verder richten we het werkterrein in en verplaatsen we in verband met werkzaamheden aan de overlaatdam, tijdelijk enkele woonboten.

  • Baggerwerkzaamheden en opruimen overlaatdam

    Klaar
    Mei 2024
  • Aanleg nieuwe overlaatdam

    Klaar
    Juni - december 2024
  • Herstel brug Stuwweg

    Bezig
    September 2025 - augustus 2026

    Na de succesvolle afronding van de nieuwe overlaatdam begin dit jaar, starten we half augustus met het herstel van de brug bij Bosscherveld. Dit vormt een volgende belangrijke stap in de werkzaamheden om de infrastructuur in het gebied te verbeteren.

    Voor het hoogwaterseizoen (voor oktober) wordt de nieuwe middenpijler aangelegd en de andere pijlers verstevigd. De brugliggervelden (brugdekken) half 2026. Het streven is om de brug halverwege 2026 volledig gereed te hebben.

  • Upgrade Stuwweg en Bosscherweg

    Bezig
    September 2025 - eind 2026

    Nu de nieuwe overlaatdam gereed is, is het definitief herstel van het gebied aan de orde. We staan aan de lat voor het herstel van de wegen. De gemeente Maastricht gaat gelijktijdig aan de slag met onder andere de riolering, verlichting en de netverzwaring.

    Ook leggen we uniforme afmeervoorzieningen voor alle woonboten aan, die er nu nog niet zijn. De ontwerpfase hiervoor is in 2025 opgestart. De werkzaamheden buiten gaan in het eerste kwartaal van 2026 plaatsvinden, voorlopig uiterlijk tot het begin van 2027.

Deze planning kan nog veranderen.

Nieuws herstel overlaatdam en brug bij Bosscherveld