A58: groot onderhoud Vlaketunnel
De Vlaketunnel krijgt in 2026 groot onderhoud
In april 2026 voert Rijkswaterstaat groot onderhoud uit aan de Vlaketunnel in de A58 bij Kapelle. De tunnel wordt in beide richtingen tien dagen volledig afgesloten voor verkeer.
Heb ik last van de werkzaamheden?
De afsluiting van de Vlaketunnel zorgt voor forse verkeershinder en extra reistijd. In de spits kan de vertraging oplopen tot meer dan 60 minuten. Om de overlast voor de omgeving te beperken, leiden we het wegverkeer al buiten de provincie Zeeland om. Ook houden we u op de hoogte via WhatsApp en bieden we reisalternatieven. Zo houden we samen de provincie Zeeland bereikbaar.
Hulpdiensten kunnen door de tunnel via een rijstrook die wisselt per tunnelbuis, afhankelijk van de werkzaamheden.
Planning
-
Vlaketunnel tien dagen afgesloten
We voeren groot onderhoud uit aan de Vlaketunnel. De tunnel is dicht voor verkeer van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 2026 05.00 uur. Er zijn omleidingen.
Houd rekening met extra reistijd die kan oplopen tot meer dan 60 minuten in de spits. Dus reis slim: kies bijvoorbeeld voor alternatief vervoer, werk thuis als het kan en vermijd de spits.
Het onderhoud aan de Vlaketunnel bestaat uit verschillende werkzaamheden. In beide tunnelbuizen wordt tegelijkertijd gewerkt zodat de afsluiting zo kort mogelijk blijft.
Werkzaamheden
- vervangen van het asfalt en de voegovergangen in het wegdek
- frezen en vernieuwen van de detectielussen
- plaatsen nieuwe kolkroosters (een deksel bovenop een afvoerput in de weg)
- herstellen van de dilatatievoegen (een voeg om het uitzetten en krimpen op te vangen) en het beton langs de wanden
- vervangen van vangrails in de middenberm.
Ook testen we na afronding van de werkzaamheden alle systemen, zodat de tunnel na het groot onderhoud weer veilig in gebruik genomen kan worden.
-
Vlakebrug voor scheepvaart gestremd
De lokale omleidingsroute gaat over de Vlakebrug (N289). Om de doorstroming van het wegverkeer te bevorderen blijft de brug in neerstand. Op werkdagen van 05.00 tot 20.00 uur en in de weekenden van 09.00 tot 20.00 uur kan de hoge scheepvaart daarom niet passeren. In de avond en nachten kan wel gepasseerd worden.
Deze planning kan nog veranderen.
Vlaketunnel Hinderanimatie
In april 2026 voert Rijkswaterstaat groot onderhoud uit aan de Vlaketunnel. De tunnel wordt in beide richtingen tien dagen volledig afgesloten voor verkeer. In deze animatie leggen we stap voor stap uit waarom de afsluiting nodig is, welke werkzaamheden worden uitgevoerd en wat dit betekent voor weggebruikers.
Andere opties
Tijdens de voorbereiding is onderzocht of het mogelijk was om de tunnelbuizen apart af te sluiten. Maar daardoor zou het werk langer duren en leidt tot twee keer zoveel verkeersmaatregelen. Ook zou de scheepvaart langer hinder ondervinden. Bovendien is het technisch lastig: we kunnen niet veilig één buis openhouden.
De optie om verkeer in twee richtingen door één tunnelbuis te laten rijden, is ook onveilig. De Vlaketunnel is niet gebouwd voor verkeer in twee richtingen in één buis. De tunnel mist technische voorzieningen zoals camera’s en signaleringsborden. Ook is het risico op een frontale botsing groter, en de gevolgen daarvan zijn ernstiger dan bij een kop-staartbotsing.
Feiten onderhoud Vlaketunnel
-
24 uur per dag
Tijdens het onderhoud werken we 24 uur per dag om de afsluiting zo kort mogelijk te houden.
-
Tunnel klaar voor de toekomst
Met het vervangen van asfalt, voegen en vangrails kan de tunnel weer 15 tot 20 jaar mee.
-
55.000 voertuigen
De Vlaketunnel is geopend in 1973. Dagelijks rijden ongeveer 55.000 voertuigen door de tunnel.