[Interview groen Gaasperdammertunnel]: ‘Nu bloeit er meer dan ooit tevoren’

Nieuwsbericht

[Interview groen Gaasperdammertunnel]: ‘Nu bloeit er meer dan ooit tevoren’

Gepubliceerd op: 22 mei 2018, 14:57 - Laatste update: 22 mei 2018, 14:52

Voor de bouw van de Gaasperdammertunnel moesten in de Amsterdamse wijk Kelbergen zo’n 150 bomen worden gekapt. Maar in goed overleg met de bewonersvereniging zorgde Rijkswaterstaat ervoor dat er nu meer bloeit dan ooit tevoren. Nel Wiersma, secretaris van de bewonersvereniging, blikt terug.

'Kabels en leidingen voor een 3 km lange tunnel tussen de spoorlijn Amsterdam-Utrecht en rivier de Gaasp? En daar moeten 100 bomen voor worden gekapt die onze wijk al sinds 1972 sieren? Dierbare bomen voor een groot deel afkomstig van de Floriade in het Amstelpark, de grootste en drukste tuinbouwtentoonstelling ooit. Het eerste wat ik dacht toen ik dat hoorde, was: dat wordt een triest gezicht. Als er maar voldoende en gevarieerd groen voor terugkomt.'

Het jankende geluid van de kettingzaag deed me wel even slikken

'Dat de tunnel er kwam, konden we niet tegenhouden, maar we wilden in ieder geval dat onze wijk leefbaar bleef. We wilden niet een paar jaar over een kale vlakte uitkijken. In overleg met Rijkswaterstaat kregen we daarom snelgroeiers, heesters en groenblijvers. En wat langzame groeiers, met het oog op de toekomst.'

Lees het hele verhaal van Nel in het Rijkswaterstaat Jaarbericht 2017.

Herinrichting groen in de Bijlmer

Op het traject Schiphol-Amsterdam-Almere (SAA) werkt Rijkswaterstaat aan de verbetering van de doorstroming, reistijd en leefbaarheid. Voor de bouw van de Gaasperdammertunnel moesten kabels en leiding worden verlegd. Daarvoor werden zo’n 150 bomen gekapt in de wijk Kelbergen. Het stadsdeel en de bewonersbelangenvereniging Kelbergen (BKK) dachten met Rijkswaterstaat mee over de herinrichting van het groen.

Meer verhalen lezen uit ons Jaarbericht? Bekijk het online Jaarbericht 2017.