Tweede fase groot onderhoud A12 Utrecht - Veenendaal afgerond
Rijkswaterstaat heeft maandagochtend 7 september 2026 de 2e fase van het groot onderhoud aan de A12 richting Veenendaal tussen knooppunt Lunetten en Veenendaal afgerond. In de afgelopen maanden is het wegdek op grote delen van het traject voorzien van nieuw, stiller asfalt.
Daarnaast voerden we onderhoud uit aan onder andere de vangrails, bebording, matrixborden en groenvoorzieningen. Tijdens de werkzaamheden bleef grote verkeershinder uit. Weggebruikers waren vooraf opgeroepen om waar mogelijk thuis te werken, buiten drukke momenten op de dag te reizen of de trein of fiets te pakken.
Belangrijke stap voor een toekomstbestendige A12
Tijdens de werkzaamheden is ongeveer 450.000 m2 asfalt vervangen. Vrijwel al het verwijderde asfalt wordt hergebruikt. Naast het vernieuwen van het asfalt op de hoofdrijbaan zijn ook de op- en afrit Maarsbergen, de op- en afrit Driebergen en de afritten Maarn en Veenendaal-West voorzien van nieuw, stiller asfalt.
Daarnaast zijn vangrails, bebording, matrixborden en groenvoorzieningen aangepakt. Met deze werkzaamheden is een belangrijke stap gezet in het toekomstbestendig maken van de A12 tussen Utrecht en Veenendaal.
Het onderhoud is noodzakelijk omdat de weg het einde van zijn levensduur had bereikt. Door tijdig onderhoud uit te voeren voorkomen we onverwachte reparaties, storingen en extra hinder in de toekomst. Zo kunnen weggebruikers ook de komende jaren veilig, vlot en betrouwbaar gebruik blijven maken van de A12.
Dank aan weggebruikers, werkgevers en partners
Om de regio bereikbaar te houden riepen we weggebruikers op om bewust te reizen, vaker thuis te werken en waar mogelijk gebruik te maken van trein of fiets. Aan die oproep is op grote schaal gehoor gegeven.
Veel reizigers kozen voor een alternatief voor de auto of reisden buiten de drukke momenten op de dag. Daardoor bleef de verkeershinder tijdens de werkzaamheden beperkt en kon het onderhoud veilig en efficiënt worden uitgevoerd.
We bedanken weggebruikers, werkgevers, vervoerders, gemeenten en andere regionale partners voor hun flexibiliteit en medewerking.
Groot onderhoud A12 Lunetten-Veenendaal wordt naar verwachting in 2027 volledig afgerond
Met het afronden van fase 2 is een groot deel van het onderhoud uitgevoerd. Maar het project is daarmee nog niet volledig afgerond. Een deel van de werkzaamheden kon eerder in 2026 niet doorgaan vanwege de extreme warmte.
Deze resterende werkzaamheden worden op een later moment uitgevoerd. Naar verwachting vinden deze werkzaamheden plaats in 2027. De planning wordt op dit moment verder uitgewerkt. Zodra hierover meer bekend is, informeren we weggebruikers, omwonenden en andere betrokkenen.
Ook de komende periode werkzaamheden in de regio
We werken de komende periode op meerdere plekken in de regio Utrecht aan het onderhoud van wegen en de vernieuwing van infrastructuur. Zo vindt er groot onderhoud plaats aan de A2 richting ’s-Hertogenbosch van knooppunt Everdingen tot knooppunt Deil.
Daardoor zijn van 7 september tot en met 16 oktober 2026 tussen Culemborg en Geldermalsen in beide richtingen minder rijstroken beschikbaar en geldt een maximumsnelheid van 90 km/h.
Ook vinden werkzaamheden plaats aan de A27 Houten - Hooipolder. Plan uw reis vooraf en houd rekening met extra reistijd. Bekijk het overzicht van alle werkzaamheden in de regio Utrecht op de pagina Samen werken aan een bereikbaar Midden-Nederland.
Meer informatie A12
Kijk voor meer informatie over de werkzaamheden op de pagina groot onderhoud A12 Lunetten-Veenendaal of neem contact met ons op.