A20 dicht tussen knooppunten Kethelplein en Kleinpolderplein; 25 - 28 september 2026
Rijkswaterstaat voert in het laatste weekend van september groot onderhoud uit aan de A20 richting Gouda. De weg is van vrijdag 25 tot maandag 28 september dicht tussen knooppunten Kethelplein en Kleinpolderplein. Vanaf vrijdag 18 september is de verbindingsboog van de A20 naar de A13 al dicht.
Weggebruikers worden omgeleid en moeten rekening houden met 10 tot 30 minuten extra reistijd.
Planning werkzaamheden A20
- Van vrijdag 25 september 21.00 tot maandag 28 september 05.00 uur is de A20 richting Gouda dicht tussen knooppunt Kethelplein en knooppunt Kleinpolderplein. Opritten Schiedam-noord (10), Schiedam (11) en Rotterdam-Delfshaven (12) zijn dicht.
- Op knooppunt Kleinpolderplein is de verbindingsboog van de A20 naar de A13 richting Den Haag een week dicht, van vrijdag 18 september 21.00 tot vrijdag 25 september 22.00 uur.
De op- en afritten en verbindingswegen kunnen tot een uur eerder worden afgesloten dan hierboven vermeld.
Omleidingsroutes A20
- Verkeer op de ring van Rotterdam wordt omgeleid via de A4, A15 en A16.
- Verkeer van Rotterdam richting Utrecht wordt omgeleid via de A4 en A13 of de A4 en A12.
- Tijdens de afsluiting van de verbindingsboog naar de A13 wordt ook omgeleid via afrit 14 (Rotterdam-Centrum/Schiebroek).
Bij grote drukte verwijzen we via de informatiepanelen langs de weg naar alternatieve routes.
Advies aan weggebruikers
- Plan uw reis goed en raadpleeg voor vertrek de actuele verkeersinformatie.
- Houd rekening met extra reistijd.
- Pas, indien mogelijk, uw reisgedrag aan om vertraging door de werkzaamheden te vermijden, bijvoorbeeld door te kiezen voor het openbaar vervoer of een andere route.
- Volg de aanwijzingen en omleidingsroutes op de digitale informatiepanelen en gele borden langs de weg.
- Houd u aan de omleidingsroutes en ga niet sluipen; dit is niet sneller en zorgt voor opstoppingen en mogelijk gevaarlijke situaties op lokale wegen.
Werkzaamheden A20
Het asfalt op de A20 tussen knooppunt Westerlee bij Maasdijk en knooppunt Gouwe bij Gouda is aan vervanging toe. Daarom voeren we tot mei 2027 op verschillende trajecten groot onderhoud uit en vernieuwen we het asfalt. Hiermee verlengen we de levensduur van het wegdek en zorgen we voor een veilige doorstroming van het verkeer.
Naast het vernieuwen van het asfalt vervangen we voegovergangen, verlagen we bermen om regenwater beter af te voeren en voeren we werkzaamheden uit aan de vangrails. Ook zijn er reparatiewerkzaamheden aan viaducten en bruggen.
Na de werkzaamheden in september is de A20 in april 2027 nog 3 weekenden dicht tussen knooppunten Westerlee en Vlaardingen. Kijk voor meer informatie over planning en werkzaamheden op de pagina A20: groot onderhoud tussen Maasdijk en Gouda.
Vaststaan of meebewegen
We vervangen of renoveren in Zuid-Holland de komende jaren een groot aantal verouderde bruggen, tunnels en wegen. Lees meer over de werkzaamheden in de regio Zuid-Holland.
Wilt u tijdens de werkzaamheden slimmer reizen en hinder vermijden? Bereid u dan goed voor. Kijk op de website van Zuid-Holland Bereikbaar voor een overzicht van grote werkzaamheden in Zuid-Holland en voor inspiratie om slimmer en duurzamer te reizen.
Ook werkgevers of logistiek ondernemers kunnen op die website terecht voor tips over mobiliteit, regelingen en efficiƫntere logistiek. Zo houden we de komende jaren met elkaar Zuid-Holland in beweging.
Meer informatie werkzaamheden A20
Kijk voor meer informatie over bovenstaande werkzaamheden op de pagina A20: groot onderhoud tussen Maasdijk en Gouda. Heeft u vragen of opmerkingen, neem dan contact met ons op.