A12: groot onderhoud Lunetten-Veenendaal
We voeren tussen juni en september in 2026 groot onderhoud uit aan de snelweg A12 tussen knooppunt Lunetten bij Utrecht en Veenendaal in de richting van Veenendaal. Het onderhoud is nodig omdat het wegdek het einde van zijn levensduur bereikt.
Heb ik last van de werkzaamheden?
U heeft (op dit moment) geen last van de werkzaamheden.
Kijk voor meer informatie in de planning.
Planning
De werkzaamheden aan de A12 richting Veenendaal, van knooppunt Lunetten tot Veenendaal, worden uitgevoerd tussen juni en september 2026. De exacte planning is nog niet bekend.
-
Afsluiting A12 Veenendaal richting Utrecht
De A12 is van vrijdagavond 9 mei 20.00 uur tot maandagochtend 19 mei 2025 05.00 uur dicht tussen de knooppunten Maanderbroek en Lunetten (Veenendaal richting Utrecht). Verkeer wordt omgeleid via knooppunt Maanderbroek over de A30, A1 en A27 en via knooppunt Grijsoord over de A50, A15, A2 en A27. In het weekend van 9 - 12 mei is de A27 dicht van knooppunt Everdingen tot Houten in de richting van Utrecht. Blijf bij knooppunt Everdingen op de A2 om bij knooppunt Oudenrijn de A12 op te gaan. Houd rekening met meer dan zestig minuten extra reistijd.
-
Afsluiting A12 Veenendaal richting Utrecht
De A12 is van vrijdagavond 22 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 1 september 2025 05.00 uur dicht tussen de knooppunten Maanderbroek en Lunetten (Veenendaal richting Utrecht). Verkeer wordt omgeleid via knooppunt Maanderbroek over de A30, A1 en A27 en via knooppunt Grijsoord over de A50, A15, A2 en A27. Houd rekening met meer dan zestig minuten extra reistijd.
Deze planning kan nog veranderen.
Werkzaamheden A12 Lunetten-Veenendaal
Tijdens het groot onderhoud vervangen we het asfalt over het traject van 30 km, grotendeels door stiller asfalt. Tegelijk voeren we onderhoud uit aan vangrails, bebording, verlichting en faunapassages. Door nu onderhoud uit te voeren, voorkomen we onverwachte wegafsluitingen en nog grotere hinder in de toekomst.
Zo zorgen we dat iedereen, ook in de toekomst, veilig, vlot en betrouwbaar kan blijven reizen. Tussen mei en september 2025 is op hetzelfde traject van de A12, in de andere rijrichting, groot onderhoud uitgevoerd. Na dit onderhoud kan deze weghelft er weer jaren tegenaan.
Reis anders of reis niet
Werk of blijf thuis tijdens de werkzaamheden als dit mogelijk is of stel uw reis uit. Moet u toch op pad? Kijk dan of u op een andere manier kunt reizen. Op die manier houden we de regio bereikbaar voor iedereen die de weg echt op moet, zoals hulpdiensten, wegwerkers en mensen die niet thuis kunnen werken.