Nieuwsbericht

Werkzaamheden A12 Lunetten-Veenendaal uitgesteld door extreme warmte

Gepubliceerd op: 23 juni 2026, 20.43 uur

De geplande werkzaamheden aan de A12 tussen knooppunt Lunetten en Veenendaal-West richting Veenendaal gaan komend weekend (26 - 29 juni 2026) niet door. Rijkswaterstaat en aannemer BAM hebben besloten de werkzaamheden uit te stellen door de verwachte extreme warmte en de afgegeven weerswaarschuwingen.

Veiligheid medewerkers kan onvoldoende worden gewaarborgd

Voor het weekend worden zeer hoge temperaturen verwacht. Tijdens asfaltwerkzaamheden krijgen medewerkers niet alleen te maken met hoge buitentemperaturen, maar ook met extra hitte afkomstig van het asfalt en het materieel. Onder deze omstandigheden kan de veiligheid van medewerkers onvoldoende worden gewaarborgd.

BAM licht toe: ‘Op dit project zijn extra pauzes of een aangepast werktempo helaas geen realistische optie. Het asfalt moet zoveel mogelijk aaneengesloten worden aangebracht en de werkzaamheden moeten binnen de beschikbare weekendafsluiting worden afgerond om de weg op tijd weer open te kunnen stellen voor verkeer. Daarom hebben wij besloten de werkzaamheden uit te stellen.’

A12 komend weekend open

Doordat de werkzaamheden niet doorgaan, blijft de A12 komend weekend open voor verkeer. De eerder aangekondigde weekendafsluiting komt te vervallen.

We onderzoeken momenteel de gevolgen voor de planning. Naar verwachting worden de werkzaamheden uitgevoerd tijdens het eerder gereserveerde reserveweekend van 11 tot en met 14 september 2026. Hierover volgt op een later moment meer informatie.

Goed voorbereid op weg

Ga goed voorbereid op pad en neem voldoende drinkwater mee voor onderweg. Ook een paraplu is geen overbodige luxe. Mocht u onverhoopt met pech stranden en achter de vangrail moeten wachten op hulp, dan biedt deze bescherming tegen de zon en de hitte.

Meer informatie werkzaamheden A12

Kijk voor meer informatie over de werkzaamheden op de pagina A12: groot onderhoud Lunetten - Veenendaal of neem contact met ons op.