IJmuiden: groot onderhoud op en om het sluizencomplex

In voorbereiding 2023 - nog niet bekend Noord-Holland

Het sluizencomplex IJmuiden bestaat uit vijf schutsluizen en een Spui- en Gemaalcomplex. Verschillende onderdelen op en om het complex naderen het einde van hun levensduur en zijn binnenkort toe aan vervanging.

Heb ik last van de werkzaamheden?

U heeft op dit moment geen last van de werkzaamheden.

Er is regelmatig onderhoud nodig om ervoor te zorgen dat alles goed blijft werken. De komende jaren maken we het sluizencomplex IJmuiden duurzamer en moderner, zodat het ook in de toekomst veilig en beschikbaar is.

Planning

Klaar: nog niet bekend
  • Planfase

    Bezig
    2023 - nog niet bekend

    In de planfase onderzoeken we wat er precies moet gebeuren en werken we verschillende oplossingen uit. Samen met de betrokken partijen kijken we welke oplossing de beste is.

    De minister van Infrastructuur en Waterstaat besluit uiteindelijk welke oplossing uitgevoerd gaat worden. Vervolgens gaan we aan de slag. We kunnen u dan meer vertellen over de planning.

Deze planning kan nog veranderen.

Het Spui- en Gemaalcomplex IJmuiden

Het Spui- en Gemaalcomplex bij IJmuiden voert overtollig water af voor een groot deel van West-Nederland en is daarom heel belangrijk voor het waterbeheer van dit gedeelte van ons land. Vier van de zes pompen naderen het einde van hun levensduur en gaan we vervangen of vernieuwen. Tijdens de werkzaamheden aan het gemaal moet de Noordersluis open blijven vanwege het zoutgehalte op het Noordzeekanaal.

Lees meer over het Spui- en Gemaalcomplex

De Noordersluis en Middensluis

Ook de Noordersluis en Middensluis naderen het einde van hun levensduur. Met het in gebruik nemen van de Zeesluis IJmuiden kan de Noordersluis of de Middensluis gesloten worden. We onderzoeken met welke combinatie van sluizen we de scheepvaart in IJmuiden het meest efficiƫnt bedienen, nu en in de toekomst. Ook de Zuidersluis en Kleine sluis maken we weer toekomstbestendig.