N307: nachtafsluiting Houtribdijk; 23 januari 2026
Wegverkeer tussen Lelystad en Enkhuizen moet rekening houden met een afsluiting van de Houtribdijk op vrijdagavond 23 januari 2026. Tussen 22.00 en 05.00 uur onderzoekt Rijkswaterstaat de bruggen van de Houtribsluizen bij Lelystad en bij de Krabbersgatsluizen bij Enkhuizen.
Ook onder het Naviduct wordt die nacht gewerkt. Verkeer kan tijdens de onderzoeken geen gebruik maken van de weg (N307).
Alternatieve route
Op digitale informatieborden van de provincie Noord-Holland en provincie Flevoland staat de afsluiting aangekondigd. We adviseren weggebruikers om voor vertrek de verkeersinformatie te raadplegen op Rijkswaterstaat Verkeersinformatie en extra reistijd in te plannen. Omrijden kan via Amsterdam of via de Afsluitdijk.
Onderzoeken Houtribdijk
De sluizen en bruggen in de Houtribdijk zijn al geruime tijd in gebruik en hebben tussendoor onderhoud nodig. Om inzicht te krijgen in de staat van het wegdek laten we boringen doen naar laagdiktes van het asfalt en de fundering. De resultaten van de boringen zijn nodig bij het voorbereiden van groot onderhoud aan de bruggen.
Vanwege de veiligheid is de weg tijdens de werkzaamheden in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. De boorgaten worden dezelfde nacht weer opgevuld.
Gelijktijdig met de werkzaamheden aan de bruggen is er een inspectie aan de onderkant van de bruggen bij de Houtribsluizen. Dit gebeurt met een ponton vanaf het water. De sluizen zullen om en om gestremd worden om scheepvaart tijdens de inspectie te laten passeren.
Scheepvaart heeft hierover een bericht aan de scheepvaart ontvangen. Omdat er geen verkeer op de weg is, laten we tijdens deze afsluiting ook meteen de afvoerkolken en goten voor (regen)water schoonmaken onder het Naviduct op de N307.
Vlot en veilig
Dit onderzoek maakt deel uit van de bredere vernieuwingsopgave van Rijkswaterstaat. Veel wegen, bruggen en viaducten in Nederland zijn tientallen jaren geleden aangelegd en steeds intensiever in gebruik.
De Houtribdijk en de sluizen en bruggen bij Lelystad en Enkhuizen zijn al 50 jaar in dienst. Onderzoek helpt om het juiste onderhoud in te plannen en uit te voeren zodat iedereen veilig, vlot en betrouwbaar kan blijven reizen, ook in de toekomst.
Meer informatie werkzaamheden Houtribdijk
Heeft u vragen of opmerkingen over deze werkzaamheden, neem dan contact met ons op.