Prins Willem-Alexandersluis gestremd voor binnenvaart op 2 maart 2026
De Prins Willem-Alexandersluis op sluizencomplex Schellingwoude is vanwege werkzaamheden op 2 maart 2026 gestremd voor de scheepvaart van 06.00 tot 12.00 uur. We begrijpen dat de stremming op deze korte termijn impact heeft op de scheepvaartsector en beperken de hinder tot een minimum.
De sector is via een 'Bekendmaking Aan de Scheepvaart' (BAS) geïnformeerd.
Gevolgen voor de scheepvaart:
- Binnenvaart kan geen gebruikmaken van de Prins Willem-Alexandersluis op 2 maart van 06.00 tot 12.00 uur (of korter indien mogelijk).
- Schepen tot 95 m kunnen door de Middenkolk van de Oranjesluizen.
- Bij het opstarten van het schutproces na de werkzaamheden kan de wachttijd voor de Prins Willem-Alexandersluis oplopen.
Herstelwerkzaamheden
In 2025 zijn er werkzaamheden uitgevoerd aan de Prins Willem-Alexandersluis. Daarbij is een van de sluisdeuren gewisseld met de reservedeur. Er is gebleken dat de geleidingen van deze deur, van het buitenhoofd, niet goed functioneren en aangepast moeten worden.
Deze extra stremming grijpen we aan om werkzaamheden aan de e-installatie uit te voeren en metingen te verrichten in de deur van het binnenhoofd. Om de werkzaamheden veilig te kunnen doen, dient er bij daglicht gewerkt te worden.
Vernieuwing Prins Willem-Alexandersluis vanaf 2027
Verschillende onderdelen van de Prins Willem-Alexandersluis naderen het einde van hun technische levensduur. Daarom vervangen we tijdens de vernieuwing onderdelen van de sluis. Zo worden de sluisdeuren gewisseld, opgeknapt en wordt ook aanvaarschade gerepareerd. Met de renovatie wordt de betrouwbaarheid van de sluis voor de scheepvaart verhoogd.
Meer informatie Prins Willem-Alexandersluis
Meer informatie over het nut en de noodzaak van deze renovatie is te vinden op de projectpagina IJ: vervanging en renovatie Prins Willem-Alexandersluis. Heeft u vragen of opmerkingen over deze werkzaamheden? Neem dan contact met ons op.