Werkzaamheden

A20: afsluitingen Rotterdam-Noord en andere trajecten; mei - september 2026

Gepubliceerd op: 13 mei 2026, 13.26 uur

Rijkswaterstaat voert tussen eind mei en eind september 2026 groot onderhoud uit aan de A20. In de zomer gaat de snelweg 2 keer 2 weken dicht tussen knooppunten Terbregseplein en Kleinpolderplein (Rotterdam-Noord): van vrijdag 3 tot vrijdag 17 juli richting Hoek van Holland en van vrijdag 24 juli tot vrijdag 7 augustus richting Gouda.

Voor deze zomerafsluiting zijn er meerdere weekendafsluitingen op verschillende trajecten van de A20 tussen Maasdijk en Gouda. Houd rekening met omleidingen en extra reistijd.

Planning weekendafsluitingen A20

De A20 is 3 weekenden dicht op verschillende trajecten.

A20 richting Gouda:

  • van vrijdag 29 mei 21.00 tot maandag 1 juni 2026 05.00 uur tussen knooppunt Kethelplein en knooppunt Kleinpolderplein
  • opritten Schiedam-Noord (10), Schiedam (11) en Rotterdam-Delfshaven (12)

A20 richting Hoek van Holland:

  • van vrijdag 19 juni 21.00 tot maandag 22 juni 05.00 uur tussen knooppunt Gouwe en knooppunt Terbregseplein. Oprit Capelle a/d IJssel (16) is dit weekend open.
  • van vrijdag 26 juni 21.00 tot maandag 29 juni 05.00 uur tussen knooppunt Gouwe en knooppunt Terbregseplein. Oprit Capelle a/d IJssel (16) is dicht van vrijdag 26 juni 21.00 tot zaterdag 27 juni 9.00 uur en van zaterdag 27 juni 21.00 tot zondag 28 juni 10.00 uur.

Houd tijdens deze weekenden rekening met 10 tot 30 minuten extra reistijd.

Planning tweeweekse afsluitingen A20

De A20 is in de zomer twee keer 2 weken dicht tussen knooppunten Terbregseplein en Kleinpolderplein.

A20 richting Hoek van Holland:

  • van vrijdag 3 juli 22.00 tot vrijdag 17 juli 05.00 uur tussen knooppunt Terbregseplein en knooppunt Kleinpolderplein.
  • opritten Crooswijk (15) en Centrum (14)

In de andere rijrichting (A20 richting Gouda) is er een rijstrookversmalling en geldt een maximumsnelheid van 70 km/h voor de veiligheid van wegwerkers. Daarnaast wordt er ’s nachts 1 rijstrook afgesloten.

A20 richting Gouda:

  • van vrijdag 24 juli 22.00 tot vrijdag 7 augustus 05.00 uur tussen knooppunt Kleinpolderplein en knooppunt Terbregseplein
  • opritten Overschie (13) en Centrum (14)

In de andere rijrichting (A20 richting Hoek van Holland) is er een rijstrookversmalling en geldt een maximumsnelheid van 70 km/h voor de veiligheid van wegwerkers. Daarnaast wordt er ’s nachts 1 rijstrook afgesloten.

Houd tijdens de tweeweekse afsluitingen rekening met 30 tot 60 minuten extra reistijd.

Omleidingsroutes A20

De omleidingsroutes zijn, afhankelijk van de afsluiting, als volgt:

  • Verkeer van Utrecht naar Rotterdam wordt omgeleid via de A2, A27 en A15.
  • Verkeer van Woerden en Gouda en omstreken naar Rotterdam wordt omgeleid via de A12, A4 en A13.
  • Verkeer op de ring van Rotterdam wordt omgeleid via de A16, A15 en A4 en omgekeerd.
  • Verkeer van Rotterdam naar Utrecht wordt omgeleid via de A4 en A12 of de A13 en A16.

Bij grote drukte verwijzen we via de informatiepanelen langs de weg naar alternatieve routes.

Hinder op uw route?

Check voor vertrek de hinder op snelwegen en diverse N-wegen van Rijkswaterstaat.

Zoek op route of wegnummer

Advies aan weggebruikers

  • Plan uw reis goed en raadpleeg voor vertrek de actuele verkeersinformatie.
  • Houd rekening met extra reistijd.
  • Pas, indien mogelijk, uw reisgedrag aan om vertraging door de werkzaamheden te vermijden, bijvoorbeeld door te kiezen voor het openbaar vervoer of een andere route.
  • Volg de aanwijzingen en omleidingsroutes op de digitale informatiepanelen en gele borden langs de weg.
  • Houd u aan de omleidingsroutes en ga niet sluipen; dit is niet sneller en zorgt voor opstoppingen en mogelijk gevaarlijke situaties op lokale wegen.

Reismogelijkheden tijdens de afsluiting

Tijdens de afsluiting van de A20 maken veel werknemers gebruik van de mogelijkheid om thuis te werken of gaan zij op de fiets of met het ov naar hun werk. Dit scheelt veel oponthoud! Ook sparen zij door mee te doen met de Slim Reizen Challenge via de ReisWijs-app voor cadeaubonnen.

Kijk voor meer informatie op de website van Zuid-Holland Bereikbaar. Werkgevers kunnen voor een advies op maat, en een digitale toolkit waarmee zij hun werknemers kunnen informeren, terecht op de pagina voor werkgevers.

Onderhoudswerkzaamheden A20

Het asfalt op de A20 tussen knooppunt Westerlee bij Maasdijk en knooppunt Gouwe bij Gouda is aan vervanging toe. Daarom voeren we hier tussen mei 2026 en mei 2027 op verschillende trajecten groot onderhoud uit en vernieuwen we het asfalt.

Hiermee verlengen we de levensduur van het wegdek en zorgen we voor een veilige doorstroming van het verkeer. Naast het vernieuwen van het asfalt vervangen we voegovergangen, verlagen we bermen om hemelwater beter af te voeren en voeren we werkzaamheden uit aan de vangrails. Ook zijn er reparatiewerkzaamheden aan viaducten en bruggen.

Na de werkzaamheden voor en in de zomer van 2026 is de A20 richting Gouda eind september 2026 nog een weekend dicht tussen knooppunten Kethelplein en Kleinpolderplein. In april 2027 is de A20 3 weekenden dicht tussen knooppunten Westerlee en Vlaardingen. Kijk voor meer informatie over planning en werkzaamheden op de pagina A20: groot onderhoud tussen Maasdijk en Gouda.

Vernieuwing viaducten A20

In de periode juli tot september 2027 renoveren en vervangen we 4 viaducten in en rond het Kethelplein (A4 - A20). Het gaat om de viaducten Bijdorp (noord en zuid), Zoomweg en Hargalaan in Schiedam.

De viaducten zijn belangrijke verbindingen voor het verkeer op en bij de ring Rotterdam. Kijk voor meer informatie over deze werkzaamheden op de pagina A20: vernieuwing viaducten Schiedam - Kethelplein.

Maatregelen Giessenbruggen A20

Uit recent onderzoek aan de Giessenbruggen (A20) in Rotterdam blijkt dat een deel van de constructie onvoldoende sterk is. Om de bruggen veilig te kunnen blijven gebruiken, geldt vanaf 30 april 2026 een beperking voor verkeer zwaarder dan 50 ton.

Binnen enkele maanden wordt al het (vracht)verkeer over het midden van de brug geleid, om belasting op de overhangende delen te verminderen. Maatregelen hiervoor worden verder uitgewerkt en worden mogelijk gecombineerd met de werkzaamheden aan de A20, omdat deze op hetzelfde traject zijn.

Daarnaast bereiden we een ondersteuningsconstructie voor. Lees meer over de maatregelen om de Giessenbruggen veilig en bruikbaar te houden.

Vaststaan of meebewegen

We vervangen of renoveren in Zuid-Holland de komende jaren een groot aantal verouderde bruggen, tunnels en wegen. Lees meer over de werkzaamheden in de regio Zuid-Holland.

Wilt u tijdens de werkzaamheden slimmer reizen en hinder vermijden? Bereid u dan goed voor. Kijk op de website van Zuid-Holland Bereikbaar voor een overzicht van grote werkzaamheden in Zuid-Holland én voor inspiratie om slimmer en duurzamer te reizen.

Ook werkgevers of logistiek ondernemers kunnen op die website terecht voor tips over mobiliteit, regelingen en efficiëntere logistiek. Zo houden we de komende jaren met elkaar Zuid-Holland in beweging.

Meer informatie werkzaamheden A20

Kijk voor meer informatie over bovenstaande werkzaamheden op de website van Rijkswaterstaat Verkeersinformatie of neem contact met ons op.