Werkzaamheden

A15 dicht tussen knooppunt Deil en Geldermalsen vanwege bouw spoorbruggen; 28 mei - 1 juni 2026

Gepubliceerd op: 6 mei 2026, 16.19 uur

ProRail voert in afstemming met Rijkswaterstaat in het laatste weekend van 28 mei tot en met 1 juni 2026 wegwerkzaamheden uit aan de A15 tussen knooppunt Deil en de aansluiting Geldermalsen.

Hiermee maakt ProRail ruimte voor de bouw van spoorbruggen over de A15. De snelweg is dan dicht tussen knooppunt Deil en Geldermalsen in beide richtingen. Houd rekening met omleidingen en een extra reistijd van maximaal 30 minuten, afhankelijk van route en bestemming.

Werkzaamheden A15

Tijdens de werkzaamheden verlegt ProRail een deel van de twee rijstroken richting Geldermalsen. Zo ontstaat ruimte om het eerste deel van de spoorbruggen van de Zuidwestboog Meteren te bouwen.

Wanneer is welke rijrichting dicht?

  • De A15 Nijmegen richting Gorinchem (westelijke richting) is afgesloten tussen aansluiting Geldermalsen (30) en knooppunt Deil van donderdag 28 mei 21.00 tot maandag 1 juni 05.00 uur.
  • De A15 Gorinchem richting Nijmegen (oostelijke richting) is afgesloten tussen knooppunt Deil en aansluiting Geldermalsen (30) van vrijdag 29 mei 21.00 tot maandag 1 juni 05.00 uur.

Omleidingen afsluiting A15

Verkeer wordt omgeleid via onder andere de A2, A12, A27 en A50. Volg de omleidingsborden boven en langs de weg.

Hinder op uw route?

Check voor vertrek de hinder op snelwegen en diverse N-wegen van Rijkswaterstaat.

Zoek op route of wegnummer

Gewijzigde situatie A15 tot 2028

Na het afsluitingsweekend zijn de rijstroken van de A15 ter hoogte van de toekomstige spoorbrug over een afstand van 600 m naar het noorden verschoven. Weggebruikers moeten daardoor rekening houden met een slinger in de snelweg. Ook zijn de rijstroken smaller en is de maximumsnelheid ter plekke verlaagd naar 90 km/h.

De bouw van het eerste deel van de spoorbruggen duurt ongeveer een jaar. In juni 2027 gaan de rijstroken weer terug naar hun oude plek. Daarna worden de rijstroken over dezelfde afstand naar het zuiden verlegd, zodat ProRail het tweede deel van de bruggen kan bouwen. In mei 2028 zijn deze werkzaamheden van de Zuidwestboog voor het overbruggen van de A15 klaar. Het hele project wordt in 2030 afgerond.

Meer informatie A15

Meer informatie kunt u op de website van ProRail vinden.