A30: groot onderhoud Barneveld - Lunteren

Bezig 2025 - 2026 Barneveld, Lunteren, Gelderland

In 2026 wordt groot onderhoud uitgevoerd aan de A30 tussen Barneveld en Lunteren. De werkzaamheden zijn noodzakelijk, omdat de weg het einde van de levensduur heeft bereikt.

Ook wordt het hemelwaterafvoersysteem (regenwaterafvoer) vervangen en worden er werkzaamheden verricht die zorgen voor een veiligere wegomgeving en berminrichting.

In verband met de werkzaamheden is A30 op verschillende momenten dicht in noordelijke of zuidelijke richting. Tijdens de werkzaamheden wordt veel hinder verwacht. Houd rekening met omleidingen en langere reistijden.

Planning

In verband met de werkzaamheden is de A30 op verschillende momenten dicht in noordelijke of zuidelijke richting.

Klaar: 2026
  • 6 nachtafsluitingen vanaf knooppunt Maanderbroek tot aansluiting A1

    Klaar
    November - december 2025

    Noordelijke rijrichting (hoofdrijbaan rechts): afgesloten vanaf knooppunt Maanderbroek tot de aansluiting met de A1:

    • van maandag 24 november 20.00 tot dinsdag 25 november 2025 05.00 uur
    • van dinsdag 25 november 20.00 tot woensdag 26 november 2025 05.00 uur
    • van woensdag 26 november 20.00 tot donderdag 27 november 2025 05.00 uur
    • van donderdag 27 november 20.00 tot vrijdag 28 november 2025 05.00 uur
    • van woensdag 3 december 20.00 tot donderdag 4 december 2025 05.00 uur
    • van donderdag 4 december 21.00 tot vrijdag 5 december 2025 05.00 uur

    Opritten Ede (1), Ede-Noord (2), Lunteren (3), Scherpenzeel (4) en Barneveld-Noord (5) zijn dagelijks vanaf 19.30 uur afgesloten. 

    Op donderdag 4 december zijn de opritten Ede (1), Ede-Noord (2), Lunteren (3), Scherpenzeel (4) afgesloten vanaf 20.00 uur. De oprit Barneveld-Noord (5) is open.

    Omleidingen

    Verkeer wordt omgeleid via de A12/A27/A28/A1 en de A12/A50/A1.

  • Afsluiting vanaf knooppunt Maanderbroek tot aansluiting A1

    Gepland
    Vrijdag 30 januari 21.00 - maandag 2 februari 2026 05.00 uur

    Afsluiting van de hoofdrijbaan rechts (noordelijke rijrichting), vanaf knooppunt Maanderbroek tot de aansluiting met de A1.

    Opritten Ede (1), Ede-Noord (2), Lunteren (3), Scherpenzeel (4) en Barneveld-Noord (5) zijn afgesloten vanaf 21.00 uur.

    Omleidingen

    Verkeer wordt omgeleid via de A12/A27/A28/A1 en de A12/A50/A1.

    Omleidingen afsluiting A30; 30 januari - 2 februari
  • Afsluiting vanaf aansluiting A1 tot aan afrit Ede-Noord

    Gepland
    Maandag 2 februari 05.00 – maandag 18 mei 2026 21.00 uur

    Zuidelijke rijrichting (hoofdrijbaan links): afgesloten vanaf de aansluiting met de A1 tot aan afrit Ede-Noord (2).

    Noordelijke rijrichting (hoofdrijbaan rechts): tussen Lunteren en de aansluiting met de A1 zijn twee rijstroken beschikbaar met een maximumsnelheid van 90 km/h.

    • Oprit Scherpenzeel (4) is afgesloten voor verkeer.
    • De aansluiting met de N301 en de opritten Lunteren (3) en Barneveld (5) zijn open. 

    Omleidingen afsluiting A30; 2 februari - 18 mei
  • Afsluiting vanaf Ede-Noord tot de aansluiting A1

    Gepland
    Maandag 18 mei 21.00 – maandag 27 juli 05.00 uur

    Noordelijke rijrichting (hoofdrijbaan rechts): afgesloten vanaf Ede-Noord (2) tot de aansluiting met de A1.

    Omleidingen

    Verkeer wordt omgeleid via de A12/A27/A28/A1 en de A12/A50/A1.

    Omleidingen afsluiting A30: 18 mei - 27 juli

Deze planning kan nog veranderen.

Werkzaamheden A30 Barneveld - Lunteren

Er worden verschillende werkzaamheden uitgevoerd aan de weg, zoals het vervangen van het asfalt en vangrails, werk aan de grond en fundering, het plaatsen van markeringen en het herstellen van viaducten. Ook wordt het hemelwaterafvoersysteem (regenwaterafvoer) vernieuwd.

Bekijk de BouwApp voor meer informatie en het laatste nieuws over de werkzaamheden.

Duur: 01:26 01:26

BEELD Illustratie van snelweg waarover voertuigen in beide richtingen rijden. VOICEOVER Rijd je regelmatig op de A30? Let dan goed op. BEELD Illustratie van een kalender die de dagen van 30 januari tot en met 27 juli markeert. VOICEOVER Van 30 januari tot en met 27 juli voeren we groot onderhoud uit aan de A30 in beide richtingen. BEELD Illustratie van een kaart van de A30. Animatie waarbij de rijbaan richting de A1 van open naar gesloten verandert. VOICEOVER In het weekend van 30 januari tot 2 februari is de A30 dicht tussen knooppunt Maanderbroek en de A1. BEELD Een icoon verschijnt die de start aangeeft van de locatie waar de versmalde rijstroken beginnen. VOICEOVER Dan leggen we versmalde rijstroken aan. BEELD Animatie van de A30 waar de rijbaan richting de A1 tot halverwege open is. De rest van die rijbaan is veranderd naar versmalde rijstroken. Hierbij verschijnt een maximumsnelheidsbord van 90 km/h. De rijbaan richting de A12 verandert van open naar gesloten. VOICEOVER Van 2 februari tot 18 mei is de A30 dicht vanaf de A1 tot aan Ede-Noord. BEELD De rijbaan richting de A12 verandert naar geopend. De rijbaan richting de A1 verandert naar gesloten. VOICEOVER Daarna volgt een afsluiting van Ede-Noord tot de A1. Deze duurt tot en met 27 juli. VOICEOVER/BEELDTEKST Wat gaan we doen? We gaanÉ BEELD Animatie van een freesmachine en vrachtwagen rijden over de weg. VOICEOVER Frezen BEELD Animatie van een kraan, graaft naast buizen. VOICEOVER Regenwaterafvoer vernieuwen BEELD Animatie van een grader. De weg onder de grader wordt bruin. VOICEOVER Fundering vernieuwen BEELD Animatie van een asfaltmachine. De weg achter de asfaltmachine wordt donkergrijs. VOICEOVER Asfalteren, BEELD Animatie van een thermokar. Een witte lijn verschijnt achter de machine. VOICEOVER De belijning aanbrengen BEELD Animatie van een kraan. Deze tilt een deel van de vangrail. VOICEOVER De vangrails in de middenberm vervangen BEELD Animatie van 2 personen bij een voeg in het wegdek VOICEOVER En onderhoud uitvoeren. BEELD Illustratie van alle werkzaamheden. Illustraties die visualiseren wat de voice-over uitlegt. VOICEOVER Zo maken we de weg veiliger en toekomstbestendig. BEELD Illustraties die visualiseren wat de voice-over uitlegt. VOICEOVER Bereid je goed voor en bekijk de alternatieven. BEELD Illustraties die visualiseren wat de voice-over uitlegt. VOICEOVER Stel je reis uit en werk thuis waar mogelijk. Houd rekening met afsluitingen, omleidingen en extra reistijd. BEELD Illustraties die visualiseren wat de voice-over uitlegt. Logo van Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. VOICEOVER Kijk voor meer informatie op www.rws.nl/GOA30

Reis anders

We roepen weggebruikers op om goed voorbereid de weg op te gaan door voor vertrek de navigatiesystemen te checken en rekening te houden met extra reistijd. We adviseren, wanneer mogelijk, vaker thuis te werken, buiten de spits te reizen, samen te reizen of anders te reizen (openbaar vervoer of fiets).