Schelde-Rijnkanaal: onderhoud bruggen
Over het Schelde-Rijnkanaal liggen vijf bruggen van Rijkswaterstaat: de Slaakbrug, Vossemeersebrug, Tholensebrug, Kreekrakbrug en de Bathsebrug. Door de jaren heen zijn deze bruggen intensief belast door steeds meer en steeds zwaarder verkeer. Rijkswaterstaat voert in 2026 onderhoud uit aan de vijf bruggen. Met deze maatregelen houden we de bruggen veilig en in goede staat tot aan het groot onderhoud.
Bij elke brug vervangen we versleten onderdelen, zoals voegovergangen, opleggingen, asfalt en vangrails. De werkzaamheden verschillen per brug. Waar het kan, blijft het verkeer tijdens het werk doorrijden. Als dat niet mogelijk is, leiden we het verkeer om via een van de andere bruggen. Zo blijft de regio bereikbaar.
Tijdens de werkzaamheden houden we rekening met de natuur in en rond het kanaal. We nemen maatregelen om planten en dieren te beschermen en werken altijd veilig en met respect voor de omgeving.
Planning
-
Parallelbaan Tholensebrug
We voeren onderhoud uit aan de parallelbaan van de Tholensebrug. Dit doen we door de helft van de parallelbaan af te sluiten.
Wegverkeer
De werkzaamheden leveren geen hinder op. Landbouwverkeer wordt tijdens de werkzaamheden omgeleid over de hoofdrijbaan van de brug. De maximaal toegestane snelheid op de hoofdrijbaan is in deze periode 50 km/h.
Werkzaamheden:
- conserveren hangstangen
- reinigen voegen
- vervangen verlichting
-
Hoofdrijbaan Tholensebrug
We voeren zes avonden en nachten onderhoud uit aan de hoofdrijbaan van de Tholensebrug, steeds van 20.00 tot 06.00 uur:
- maandag 26 januari 20.00 - dinsdag 27 januari 06.00 uur
- dinsdag 27 januari 20.00 - woensdag 28 januari 06.00 uur
- woensdag 28 januari 20.00 - donderdag 29 januari 06.00 uur
- donderdag 29 januari 20.00 - vrijdag 30 januari 06.00 uur
- maandag 2 februari 20.00 - dinsdag 3 februari 06.00 uur
- dinsdag 3 februari 20.00 - woensdag 4 februari 06.00 uur
Wegverkeer
Tijdens de werkzaamheden is de brug gesloten voor wegverkeer. Het wegverkeer wordt omgeleid over de Oesterdam. Tussen de werkzaamheden door is de brug beschikbaar voor het wegverkeer (tussen 06.00 en 20.00 uur).
(Brom)fietsers, voetgangers, landbouwverkeer en ov
(Brom)fietsers, voetgangers, landbouwverkeer en het openbaar vervoer kunnen tijdens de werkzaamheden gebruikmaken van de parallelbaan van de Tholensebrug.
Werkzaamheden:
- conserveren hangstangen
- reinigen voegen
- vervangen verlichting
-
Slaakbrug
Werkzaamheden:
- vervangen voegovergangen
- vervangen opleggingen
- vervangen asfalt
- vervangen vangrails
De hoofdrijbaan is gestremd vanaf mei 2026 tot en met juli 2026. De parallelbaan blijft beschikbaar voor fietsers, voetgangers, nood- en hulpdiensten, landbouwverkeer en openbaar vervoer. Het autoverkeer wordt omgeleid via de Vossemeersebrug.
De parallelbaan van de Slaakbrug is gestremd van juni 2026 tot en met juli 2026. Alle weggebruikers behouden tijdens deze werkzaamheden de doorgang.
-
Bathsebrug
Werkzaamheden:
- vervangen voegovergangen
- vervangen opleggingen
- lokaal herstel asfalt
Geen stremming voor weggebruikers met uitzondering van kortstondige momenten, waarbij het auto- en landbouwverkeer wordt omgeleid via de Kreekrakbrug.
-
Kreekrakbrug
Werkzaamheden:
- vervangen asfalt
- vervangen vangrails
- onderhoud en deels vervangen voegovergangen
- herstellen schopranden
- inspectie en herstel schade stalen rijdek
De stremming van auto- en vrachtverkeer duurt van juli 2026 tot en met augustus 2026. Auto- en vrachtverkeer wordt omgeleid via de A58.
Fietsers, voetgangers, nood- en hulpdiensten en landbouwverkeer behouden de doorgang met uitzondering van kortstondige momenten. Landbouwverkeer wordt omgeleid via de Bathsebrug.
-
Vossemeersebrug
Werkzaamheden:
- vervangen voegovergangen
- vervangen asfalt
De stremming van auto- en vrachtverkeer duurt van augustus tot en met september 2026. Auto- en vrachtverkeer wordt omgeleid via de Slaakbrug.
Fietsers, voetgangers, nood-en hulpdiensten, landbouwverkeer en openbaar vervoer behouden de doorgang.
Deze planning kan nog veranderen.