A2: nachtafsluitingen en overdag minder rijstroken beschikbaar tussen knooppunten Deil en Everdingen; 12 - 14 juni 2026
Rijkswaterstaat voert van vrijdag 12 juni 21.00 tot zondag 14 juni 2026 23.00 uur onderhoud uit aan de A2 richting Utrecht, tussen knooppunt Deil en knooppunt Everdingen. ‘s Nachts is de weg afgesloten en overdag zijn minder rijstroken open.
Op- en afritten, verzorgingsplaatsen en verbindingswegen in knooppunt Deil zijn ook deels dicht. Houd rekening met omleidingen en extra reistijd die kan oplopen tot 45 minuten.
Wat gaan we doen
We voeren onderhoud uit aan het asfalt om de A2 veilig en bereikbaar te houden. De werkzaamheden vinden vooral plaats op de 2 rechterrijstroken. Deze slijten sneller, omdat hier vaker en zwaarder vrachtverkeer rijdt. We vervangen delen van het asfalt en reinigen het wegdek.
Omdat de weg toch tijdelijk dicht is, combineren we dit met andere onderhoud op en langs de A2. We maaien de bermen, herstellen vangrails, reinigen kolken en verwijderen zwerfafval. Zo beperken we de hinder voor weggebruikers zoveel mogelijk.
Hinder werkzaamheden A2
De A2 richting Utrecht wordt 2 nachten afgesloten van knooppunt Deil tot knooppunt Everdingen:
- Van vrijdag 12 juni 21.00 tot zaterdag 13 juni 07.00 uur en van zaterdag 13 juni 21.00 tot zondag 14 juni 07.00 uur.
Alle op- en afritten op dit traject zijn dan ook dicht in de richting van Utrecht, inclusief de verbindingswegen in knooppunt Deil van de A15 naar de A2. - Op zaterdag 13 juni zijn overdag, tussen 07.00 en 21.00 uur, 2 rijstroken beschikbaar tussen knooppunt Deil en knooppunt Everdingen. De af- en oprit Geldermalsen (15), afrit Beesd (14), oprit Everdingen (12) en verbindingswegen vanaf de A15 naar de A2 zijn dan dicht.
- Op zondag 14 juni zijn overdag, tussen 07.00 en 23.00 uur, 2 rijstroken beschikbaar tussen knooppunt Deil en knooppunt Everdingen. De oprit Beesd (14), op- en afrit Culemborg (13) en oprit Everdingen (12) zijn dan ook gesloten.
Advies aan weggebruikers
Onderhoud uitvoeren gaat helaas niet zonder hinder. Bereid u reis goed voor en ga alleen de weg op als dat nodig is. Reis als dat kan met het openbaar vervoer of de fiets. Moet u toch de weg op, volg dan de officiële omleidingen en vermijd sluiproutes. Check voor vertrek VanAnaarBeter voor de actuele verkeersinformatie. Zo houden we samen de regio bereikbaar.
Meerdere werkzaamheden regio Utrecht
Tot en met oktober 2026 werken we op meerdere plekken in de regio Utrecht. Dit wordt zo goed mogelijk gepland om de hinder te beperken. Soms vinden werkzaamheden gelijktijdig plaats, omdat dit vanwege de omvang van het onderhoud niet anders kan.
Zo werken we vanaf vrijdagavond 12 juni aan de A12 van knooppunt Lunetten tot Veenendaal. Deze weg is 3 achtereenvolgende weekenden afgesloten richting Veenendaal. Ook wordt er gewerkt aan de A27 tussen knooppunt Gorinchem en knooppunt Everdingen. Vanaf 22 juni vinden hier meerdere weekafsluitingen plaats.
De eerste twee weekenden van juli zijn er afsluitingen in knooppunt Oudenrijn. De verbindingsboog van de A12 vanuit Den Haag naar de A2 richting ’s-Hertogenbosch wordt verdubbeld.
En van 7 september tot 16 oktober vindt er groot onderhoud plaats aan de A2 van knooppunt Everdingen tot knooppunt Deil. Een totaaloverzicht van de werkzaamheden in de regio Utrecht vindt u op onze pagina Werkzaamheden regio Utrecht
Meer informatie werkzaamheden A2
Heeft u vragen of opmerkingen? Neem dan contact met ons op.