Op 4 mei herdenken op de snelweg? Zoek een parkeerplaats!
Op maandag 4 mei 2026 is de Nationale Herdenking en is Nederland om 20.00 uur 2 minuten stil. Rijkswaterstaat roept weggebruikers, die willen herdenken, op om ruim op tijd een veilige parkeerplaats te zoeken. Stilstaan op de vluchtstrook is verboden en gevaarlijk.
Om weggebruikers hierop te attenderen, tonen we op 3 en 4 mei op de elektronische borden boven en langs de snelweg. ‘Veilig herdenken? Zoek een P. Niet op de vluchtstrook!’. Door op tijd naar een parkeerplaats te gaan, kunt u op een veilige manier deelnemen aan de herdenking.
Stilstaan geen alternatief
Stilstaan op de vluchtstrook is geen alternatief. Het is niet toegestaan en ook erg onveilig. Het wegrijden en invoegen op de snelweg vanaf de vluchtstrook kan gevaarlijke situaties opleveren, omdat het verkeer op hoge snelheid rijdt. De vluchtstrook moet verder vrij blijven voor noodgevallen en hulpdiensten.