A28: afsluitingen tussen Harderwijk-Zuid en Epe; mei 2026
Rijkswaterstaat voert in mei werkzaamheden uit op de A28 in noordelijke rijrichting tussen Harderwijk-Zuid en Epe. Tijdens deze werkzaamheden is de A28 op verschillende momenten in de avond en nacht afgesloten. Houd rekening met omleidingen en extra reistijd van maximaal 35 minuten.
Werkzaamheden A28
We vervangen de bovenste asfaltlagen (ZOAB) op de A28. Deze lagen worden verwijderd en vervangen door een nieuwe asfaltdeklaag. Ook worden de detectielussen in het wegdek hersteld. Die lussen zorgen ervoor dat systemen zoals stoplichten en verkeerssignalering goed worden aangestuurd. Tot slot worden de wegmarkeringen vernieuwd.
De werkzaamheden worden uitgevoerd in verschillende fasen.
Afsluiting tussen Harderwijk-Zuid (11) en Harderwijk (13)
De A28 is afgesloten in noordelijke rijrichting tussen Harderwijk-Zuid en Harderwijk op:
- dinsdag 6 mei 21.00 tot woensdag 7 mei 05.00 uur
- woensdag 7 mei 21.00 tot donderdag 8 mei 05.00 uur
Houd rekening met extra reistijd van maximaal 14 minuten.
Afsluiting tussen Harderwijk (13) en Elspeet (14)
De A28 is afgesloten in noordelijke rijrichting tussen Harderwijk en Elspeet op:
- zondag 18 mei 21.00 tot maandag 19 mei 05.00 uur
- dinsdag 20 mei 21.00 tot woensdag 21 mei 05.00 uur
Houd rekening met extra reistijd van maximaal 24 minuten.
Afsluiting tussen Harderwijk (13) en Epe (15)
De A28 is afgesloten in noordelijke rijrichting tussen Harderwijk en Epe op:
- woensdag 21 mei 21.00 tot donderdag 22 mei 05.00 uur
Houd rekening met extra reistijd van maximaal 35 minuten.
Omleidingen en extra reistijd A28
Tijdens de afsluitingen wordt verkeer omgeleid. Borden langs de weg geven de omleidingsroutes aan. Houd rekening met extra reistijd.
Ga goed voorbereid op weg
We adviseren weggebruikers om vooraf de actuele verkeersinformatie te raadplegen en rekening te houden met extra reistijd. Controleer voor vertrek uw navigatiesysteem en volg de aanwijzingen op de borden langs de weg.
Meer informatie werkzaamheden A28
Heeft u vragen of opmerkingen over deze werkzaamheden, neem dan contact met ons op.
Veel van onze infrastructuur is in de jaren vijftig en zestig aangelegd. Intussen zijn we met veel meer inwoners, het verkeer is intenser, de voertuigen zwaarder. We zijn met andere woorden toe aan een forse vernieuwingsopgave. Dat vraagt veel werk de komende jaren.
Dit gaat helaas niet zonder hinder en overlast. We gaan dit zoveel mogelijk beperken door zorgvuldige planning en goede onderlinge afstemming. En we laten altijd tijdig weten welke hinder waar optreedt zodat iedereen er rekening mee kan houden.