Nieuwsbericht

Grote verkeershinder regio Utrecht; april - oktober 2026

Gepubliceerd op: 12 maart 2026, 15.59 uur

Weggebruikers in en rond Utrecht krijgen dit jaar te maken met grote verkeershinder. Tussen april en oktober 2026 voert Rijkswaterstaat veel werkzaamheden uit op de snelwegen in de regio.

In totaal staan er voor nu 20 weekenden en 15 weken aan werkzaamheden gepland. Dit kan leiden tot vertragingen die kunnen oplopen tot meer dan 60 minuten. Zorg er dus voor dat u voorbereid op weg gaat. Plan uw reis via vanAnaarBeter.

Veel onderhoud tegelijk

De komende jaren werken we aan een enorme onderhoudsopgave. Veel wegen, bruggen en viaducten uit de jaren 50 en 60 zijn na intensief gebruik aan vervanging of vernieuwing toe. 

Om onze wegen veilig en betrouwbaar te houden, pakken we daarom veel tegelijk aan. Hierdoor is in heel Nederland veel werk gepland, en is het soms niet te voorkomen dat er op meerdere plekken tegelijk wordt gewerkt. Ook in de regio Utrecht voeren we dit jaar veel onderhoud uit.

Werkzaamheden regio Utrecht

In 2026 werken we aan de A2 richting Utrecht tussen knooppunt Everdingen en knooppunt Oudenrijn. Daar wordt vanaf vrijdagavond 3 april in 6 achtereenvolgende weekenden groot onderhoud uitgevoerd. Ook bij knooppunt Oudenrijn wordt gewerkt: de verbindingsboog van de A12 vanuit Den Haag naar de A2 richting ’s Hertogenbosch wordt verbreed en is daarom in juli 2 weekenden dicht.

Verder krijgt de A12 tussen knooppunt Lunetten en Veenendaal groot onderhoud, verdeeld over periodes in juni en augustus/september. De weg richting Veenendaal is dan 7 weekenden dicht. Tijdens 3 weken wordt er doordeweeks gewerkt; dan zijn er minder en rijstroken beschikbaar met een lagere snelheid.

Tot slot werken we in de regio aan de A2 tussen knooppunt Everdingen en knooppunt Deil. Daar zijn in september/oktober 6 weken lang in beide richtingen 3 in plaats van 4 rijstroken open, met een maximumsnelheid van 90 km/h.

Klik op de pointers om de specifieke projecten te bekijken. De planning kan nog wijzigen.
Pagina A12: groot onderhoud tussen Den Haag en Nieuwerbrug Pagina A12: groot onderhoud Lunetten - Veenendaal Pagina A2: groot onderhoud Everdingen - Oudenrijn, verbreden verbindingsboog knooppunt Oudenrijn Pagina A27: verbetering traject Houten - Hooipolder Pagina A2: groot onderhoud Everdingen - Oudenrijn Pagina A2: groot onderhoud Everdingen - Deil

Landelijke werkzaamheden raken regio Utrecht

De werkzaamheden rond Utrecht maken deel uit van groot onderhoud in het hele land en hebben soms ook gevolgen voor de regio Utrecht. Zo werken we aan de A12 tussen Den Haag en Gouda, de A30 tussen Barneveld en Lunteren en de A27 tussen Houten en Hooipolder.

Een totaaloverzicht van alle werkzaamheden in en rond Utrecht vindt u op de pagina Werkzaamheden in en rond Utrecht.

Advies voor weggebruikers

Zoveel onderhoud uitvoeren gaat helaas niet zonder hinder en overlast. Bereid uw reis daarom goed voor. Kijk voor vertrek op vanAnaarBeter voor actuele informatie.

We adviseren om tijdens de werkzaamheden niet de weg op te gaan als dit niet nodig is en thuis te werken als dat kan. Moet u toch reizen, kijk dan naar alternatieve reisopties zoals het openbaar vervoer of de fiets. Moet u toch de weg op, reis dan buiten de spits. Volg de officiële omleidingsroute. Zo houden we samen de regio bereikbaar.

Meer informatie werkzaamheden Utrecht

Heeft u vragen of opmerkingen, neem dan contact met ons op.