Landbodemonderzoek voor verbreding Demkabocht
Van 20 januari tot en met 2 februari 2026 doet Rijkswaterstaat een bodemonderzoek op het land bij het Amsterdam-Rijnkanaal in de Demkabocht, ter hoogte van Zuilen (Utrecht). Dit onderzoek is een belangrijke stap in de voorbereiding op het verbreden van de Demkabocht. In deze periode nemen we monsters van de bodem.
Waarom doen we dit onderzoek?
Medewerkers van Geonius Milieu BV onderzoeken de kwaliteit van de bodem. Deze informatie is nodig om de komende (bagger)werkzaamheden veilig en volgens de milieuregels uit te voeren. Zo zorgen we ervoor dat het werk goed en verantwoord gebeurt.
Waar vinden de werkzaamheden plaats?
De werkzaamheden zijn op drie plekken op het land. Geonius plaatst twee peilbuizen en onderzoekt een grondwal. Ook aan de noordkant van het terrein doen zij onderzoek. We verwachten geen (geluids)hinder.
Meer informatie verbreding Demkabocht
Heeft u vragen of opmerkingen, kijk dan op de pagina Amsterdam-Rijnkanaal: verbreden Demkabocht of neem contact met ons op.