Werkzaamheden

A12: laatste werkzaamheden renovatie stalen IJsselbruggen; 29 - 30 oktober 2025

Gepubliceerd op: 29 oktober 2025, 15.14 uur

Van 29 op 30 oktober 2025 worden de laatste werkzaamheden uitgevoerd in het kader van de renovatie van de 2 stalen IJsselbruggen (de bruggen richting Duitsland). We brengen de verkeerssituatie terug naar de situatie van 2020.

Deze werkzaamheden stonden gepland voor vorige week, maar in verband met het slechte weer konden die toen niet worden uitgevoerd.

Hinder op uw route?

Check voor vertrek de hinder op snelwegen en diverse N-wegen van Rijkswaterstaat.

Zoek op route of wegnummer

Werkzaamheden A12

In verband met deze werkzaamheden is de A12 vanaf aansluiting Zevenaar tot knooppunt Velperbroek tussen 21.00 en 05.00 uur volledig dicht in de richting van Arnhem/Utrecht. De opritten van de aansluitingen Zevenaar, Duiven en Westervoort richting Arnhem zijn afgesloten vanaf 20.00 uur. Het verkeer op de A12 vanaf de IJssel richting Duitsland ondervindt geen hinder van deze werkzaamheden.

Donderdagochtend 30 oktober 05.00 uur is de wegindeling op de IJsselbruggen bij Arnhem weer terug naar de situatie van 2020.

Renovatie stalen A12-bruggen

De afgelopen drie jaar hebben Rijkswaterstaat en aannemerscombinatie Savera IJsselbruggen de twee stalen A12-bruggen over de IJssel bij Arnhem gerenoveerd en versterkt. De stalen A12-bruggen over de IJssel waren toe aan renovatie, omdat de draagkracht begon af te nemen.

Sinds de start van de werkzaamheden in november 2022 zijn 2 km versterkende stalen balken aangebracht, 2.000 bestaande lassen verbeterd en meer dan 10.000 m2 brug voorzien van een nieuwe verflaag. Verder zijn ook twee steunpunten van de bruggen en de inspectiepaden vernieuwd.

De IJsselbruggen bestaan uit twee stalen bruggen en een betonnen brug. De renovatie van de stalen bruggen is nu klaar. In het voorjaar van 2026 werken we nog aan de betonnen IJsselbrug, de brug met de rijbaan richting Arnhem en Utrecht. Zodra de precieze werkzaamheden, planning en hinder bekend zijn, laten we dat weten.