A37: plaatsen vangrails

In voorbereiding Van Hoogeveen tot Zwartemeer, Drenthe 2025-2026

Vanaf het najaar van 2025 tot het najaar van 2026 plaatsen we ongeveer 70 km vangrails langs de rijksweg A37. We voeren deze werkzaamheden uit ter voorbereiding van de start van de Drentse Zonneroute A37. Door het gebruik van vangrails kan er veilig worden gewerkt tijdens de aanleg en de onderhoudsperiode van de zonnepanelen.

Het traject van de A37 loopt van het viaduct Alteveer bij Hoogeveen tot de Duitse grens bij Zwartemeer, een lengte van 42 km. De vangrails worden geplaatst op de locaties waar zonnepanelen komen en waar op dit moment nog geen vangrails aanwezig zijn.

Samenwerken in de regio

In het project Drentse Zonneroute A37 werken we samen met regionale partners aan plannen voor een zonnepark langs de rijksweg A37. Het project is onderdeel van het programma Opwek van Energie op Rijksvastgoed (OER).

De gezamenlijke initiatiefnemers van het project zijn de provincie Drenthe, de gemeenten Hoogeveen, Emmen en Coevorden, de netbeheerders Enexis Netbeheer en RENDO, het Rijksvastgoedbedrijf, Rijkswaterstaat en de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Wilt u hier meer over weten? Bekijk dan de website van Energie op Rijksgrond.

Planning

Klaar: najaar 2026
  • Start plaatsen van vangrails langs de snelweg A37

    Gepland
    Najaar 2025

    Mogelijk kans op hinder en vertraging tot 5 minuten. Er zijn geen afsluitingen.

  • Het plaatsen van vangrails langs de snelweg A37 is afgerond

    Gepland
    Najaar 2026

Deze planning kan nog veranderen.