A27: afsluitingen Merwedebrug en Houten - Hooipolder; maart 2026
In maart 2026 voeren aannemerscombinaties ALSÉÉN en De Groene Waarden in opdracht van Rijkswaterstaat werkzaamheden uit voor de verbetering van de A27 tussen Houten en Hooipolder. Ook worden er twee weekenden werkzaamheden uitgevoerd aan de Merwedebrug waarvoor de brug in beide richtingen dicht is.
Dit levert stevige hinder op voor het verkeer, met name in het weekend van 6 tot 9 maart. In dit weekend zijn er veel werkzaamheden, ook op andere plekken in Nederland. Check vooraf uw route op de website vanAnaarBeter.
Ga niet de weg op als dat niet nodig is, of kijk of u anders kunt reizen. Gaat u toch de weg op? Houd rekening met een extra reistijd van 30 tot 60 minuten.
6 - 9 maart: weekendafsluiting A2 knooppunt Everdingen
Van vrijdag 6 maart 22.00 tot maandag 9 maart 05.00 uur is de A2 richting ’s-Hertogenbosch dicht tussen knooppunt Everdingen en afrit Everdingen (12). De verbindingsweg van de A27 vanuit Utrecht naar de A2 richting ’s-Hertogenbosch is wel open.
Ook zijn er in dit weekend drie nachtafsluitingen op de A2 richting Amsterdam tussen knooppunt Everdingen en afrit Vianen (11). De verbindingsboog van de A27 vanuit Breda naar de A2 richting Amsterdam is wel open. De A2 richting Amsterdam is dicht van:
- vrijdag 6 maart 21.00 tot zaterdag 7 maart 08.00 uur
- zaterdag 7 maart 23.00 tot zondag 8 maart 09.00 uur
- zondag 8 maart 22.00 tot maandag 9 maart 05.00 uur
6 - 9 maart: weekendafsluiting A27 Hooipolder - Gorinchem; Merwedebrug dicht in beide richtingen
Van vrijdag 6 maart 21.00 tot maandag 9 maart 05.00 uur is de A27 richting Utrecht voor doorgaand verkeer dicht tussen knooppunt Hooipolder en knooppunt Gorinchem. Richting Breda is de A27 dicht van knooppunt Gorinchem tot aansluiting Werkendam (23).
Lokaal verkeer van en naar Altena kan via aansluiting Geertruidenberg (20) via de A27 tot aan aansluiting Werkendam (23) rijden. Verkeer vanuit Utrecht richting Breda en verkeer vanuit Breda richting Utrecht wordt omgeleid via de A12, A20 en de A16. Verkeer kan ook omrijden vanaf knooppunt Gorinchem via de A15, A2 en A59.
Verkeer richting ’s-Hertogenbosch wordt vanuit Utrecht omgeleid via de A12, A27 en A2. Vanaf knooppunt Zonzeel wordt verkeer richting ’s-Hertogenbosch omgeleid via de A16, A58 en A27. Gele borden langs de weg geven de omleidingsroutes aan.
Ov-reizigers moeten rekening houden met extra reistijd van de bus. Reizigers worden geïnformeerd via de website van Bravo. Tijdens de werkzaamheden is er altijd een van beide fietspaden op de Merwedebrug beschikbaar voor beide richtingen. Fietsers moeten hiervoor 5 minuten omfietsen.
6 - 9 maart: weekendafsluiting A59 Zonzeel - Hooipolder
Van vrijdag 6 maart 21.00 tot maandag 9 maart 05.00 uur is de A59 dicht richting ’s-Hertogenbosch tussen knooppunt Zonzeel en knooppunt Hooipolder. Verkeer vanuit Dordrecht (A16) en vanuit Roosendaal (A58) richting ‘s-Hertogenbosch wordt omgeleid via de A16, A58 en A27 naar de A59.
Werkzaamheden
Tijdens de afsluiting van de A2 vervangt De Groene Waarden lichtmasten ter voorbereiding op het verbreden van de A27-viaducten over de A2 in knooppunt Everdingen. Ook vindt onderhoud plaats aan de Merwedebrug: het vervangen en onderhouden van de voegovergangen van de vaste en beweegbare brug, onderhoud aan de vangrails en de opleggingen. Op de A59 voert ALSÉÉN asfalteringswerkzaamheden uit.
13 - 16 maart: weekendafsluiting A27 Hooipolder - Gorinchem: Merwedebrug dicht in beide richtingen
Van vrijdag 13 maart 21.00 tot maandag 16 maart 05.00 uur is de A27 richting Utrecht voor doorgaand verkeer dicht tussen knooppunt Hooipolder en knooppunt Gorinchem. Richting Breda is de A27 dicht van knooppunt Gorinchem tot aansluiting Werkendam (23).
Lokaal verkeer van en naar Altena kan via aansluiting Geertruidenberg (20) via de A27 tot aan aansluiting Werkendam (23) rijden. Verkeer wordt in beide richtingen omgeleid via de A15, A16 en A59 of via de A15, A2 en A59. Lokaal verkeer wordt omgeleid via de N322, N283, N267 en de A59 en A2. Gele borden langs de weg geven de omleidingsroutes aan.
Houd rekening met een extra reistijd die kan oplopen tot 60 minuten. Ov-reizigers moeten rekening houden met extra reistijd. Reizigers worden geïnformeerd via de website van Bravo. Tijdens de werkzaamheden is er altijd één van beide fietspaden op de Merwedebrug beschikbaar voor beide richtingen. Fietsers moeten hiervoor 5 minuten omfietsen.
20 - 23 maart: weekendafsluiting A59 Hooipolder - Made
Van vrijdag 20 maart 21.00 tot maandag 23 maart 05.00 uur is de A59 richting Zeeland/Rotterdam dicht tussen knooppunt Hooipolder en aansluiting Made (32). Verkeer vanuit ’s-Hertogenbosch richting Zeeland wordt vanaf knooppunt Hooipolder omgeleid via de A27, A58 en A16. Gele borden langs de weg geven de omleidingsroutes aan. Houd rekening met een extra reistijd die kan oplopen tot 30 minuten.
ALSÉÉN voert dit weekend asfalteringswerkzaamheden uit.
27 - 30 maart: weekendafsluiting Everdingen - Gorinchem
Van vrijdag 27 maart 22.00 tot maandag 30 maart 05.00 uur is de A27 richting Breda dicht tussen knooppunt Everdingen en knooppunt Gorinchem. Tijdens dit weekend werkt ALSÉÉN aan een duiker bij Groote Haar en voert werkzaamheden uit voor de verbreding van de snelweg.
Verkeer richting Breda wordt omgeleid vanaf knooppunt Everdingen via de A2 en A15. Lokaal verkeer wordt omgeleid via de N214 en N216. Gele borden langs de weg geven de omleidingsroutes aan. Houd rekening met een extra reistijd die kan oplopen tot 30 minuten.
27 - 30 maart: weekendafsluiting A2 Den Bosch - A27 richting Amersfoort
Van vrijdag 27 maart 21.00 tot en met maandag 30 maart 05.00 uur is de verbindingsboog A2 vanuit ‘s-Hertogenbosch richting A27 Amersfoort dicht in knooppunt Everdingen. Tijdens dit weekend werkt De Groene Waarden aan het herstel van de openbare verlichting.
Verkeer richting Almere/Houten wordt omgeleid vanaf knooppunt Everdingen via de A2 en A12. Gele borden langs de weg geven de omleidingsroutes aan. Houd rekening met een extra reistijd die kan oplopen tot 10-30 minuten.
Nachtafsluitingen A27 Everdingen - Gorinchem
Naast de bovengenoemde weekendafsluitingen zijn er ook nog diverse andere nachtafsluitingen op de A27 in maart. Deze nachtafsluitingen zijn nodig voor het afbouwen van het nieuwe viaduct Groeneweg.
Meer informatie werkzaamheden A27 Houten - Hooipolder
Voor actuele informatie over de afsluitingen en omleidingen kijkt u op de website Rijkswaterstaat Verkeersinformatie. Heeft u vragen of opmerkingen over de werkzaamheden, neem dan contact met ons op.
Meer informatie over het project verbetering A27 Houten - Hooipolder vindt u op de projectwebsite A27 Houten - Hooipolder of op de projectpagina A27: verbetering traject Houten - Hooipolder.