Werkzaamheden

Brug over de Noord dicht; 9 tot 12 en 16 tot 19 januari 2026

Gepubliceerd op: 23 december 2025, 11.26 uur

De Brug over de Noord is in januari 2026 twee weekenden achter elkaar dicht voor al het verkeer. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit voor de renovatie van de brug die tot het voorjaar van 2026 duurt.

Autoverkeer moet tijdens de brugafsluitingen rekening houden met omleidingen en extra reistijd. (Brom)fietsers en voetgangers kunnen met minimaal 50% korting gebruikmaken van de al bestaande waterbus.

Twee weekendafsluitingen Brug over de Noord

De Brug over de Noord is op onderstaande data dicht voor al het verkeer. Iedere weekendafsluiting begint op vrijdagavond om 22.00 en eindigt op maandagochtend om 05.00 uur.

  • 9 - 12 januari 2026
  • 16 - 19 januari 2026

Omleiding wegverkeer Brug over de Noord

Het autoverkeer wordt omgeleid via de naastgelegen Noordtunnel (A15). Houd rekening met 5 tot 10 minuten extra reistijd.

Hinder op uw route?

Check voor vertrek de hinder op snelwegen en diverse N-wegen van Rijkswaterstaat.

Zoek op route of wegnummer

Waterbus voor (brom)fietsers en voetgangers

(Brom)fietsers en voetgangers kunnen tussen Alblasserdam, Hendrik-Ido-Ambacht en Papendrecht gebruikmaken van de bestaande Waterbus. Opstaphaltes bevinden zich aan de Jan Smitkade (Alblasserdam, halte Kade), het Noordeinde (Hendrik-Ido-Ambacht) en de Noordhoek (Papendrecht).

Kijk voor de dienstregeling en meer informatie op de website van de Waterbus. Tijdens de afsluitingen krijgen gebruikers van de Waterbus minimaal 50% korting tussen de haltes Alblasserdam, Hendrik-Ido-Ambacht en Papendrecht. Ga voor meer informatie over de Waterbus-kortingsactie naar de website van Zuid-Holland Bereikbaar.

Tijdens van de werkzaamheden rijdt na de eindtijd van de Waterbus een pendelbus tussen bushaltes Ridderkerk Oostendam en Alblasserdam Grote Beer, tot uiterlijk 00.00 uur.

Scheepvaartverkeer

Het beweegbare brugdeel is van 28 november 2025 tot 2 maart 2026 buiten gebruik, met uitzondering van één brugdraaiing per week op vrijdagmiddag tussen 13.00 en 14.00 uur. Aanmelden voor een brugopening is noodzakelijk.

Dit kan tot 48 uur van tevoren bij de Verkeerspost Dordrecht, via het informatiekanaal VHF71. De vaste overspanning blijft tijdens de renovatie beschikbaar voor scheepvaart met een doorvaarthoogte tot +12,55 m NAP (afhankelijk van de waterstand).

Zestiendaagse afsluiting voor wegverkeer

Van vrijdagavond 13 februari 2026 (22.00), tot maandagochtend 2 maart 2026 (05.00 uur) is de Brug over de Noord zestien dagen achter elkaar afgesloten voor al het verkeer.

Let op: deze planning kan nog wijzigen.

Vooruitblik werkzaamheden Drechtsteden

We vernieuwen en verbeteren de komende jaren verschillende bruggen en tunnels in de Drechtsteden. De werkzaamheden voeren we na elkaar uit, en de planning is afgestemd met onder andere de Provincie, gemeenten en ProRail. Zo blijft de regio bereikbaar. 

Houd de komende acht tot tien jaar voor langere periodes rekening met extra reistijden van 30 tot meer dan 60 minuten bovenop de normale reistijd. Ook zijn er stremmingen voor schepen.

De komende jaren versterken en vernieuwen we in de Drechtsteden de Noordtunnel, Drechttunnel en de Verkeersbrug Dordrecht. Maar ook de werkzaamheden aan de Van Brienenoordbrug en de verbeteringen aan de A27 en vier bruggen tussen Houten en Hooipolder raken de regio.

Bereid u goed voor

Wilt u tijdens de werkzaamheden slimmer reizen en hinder vermijden? Bereid u dan goed voor. Kijk op de website van Zuid-Holland Bereikbaar voor een overzicht van grote werkzaamheden in Zuid-Holland en voor inspiratie om slimmer en duurzamer te reizen.

Ook werkgevers of logistiek ondernemers kunnen op die website terecht voor tips over mobiliteit, regelingen en efficiëntere logistiek. Zo houden we de komende jaren met elkaar Zuid-Holland in beweging.

Meer informatie werkzaamheden Brug over de Noord

Op de hoogte blijven van de werkzaamheden aan de Brug over de Noord en de actuele planning? Ga naar onze pagina N915: renovatie Brug over de Noord, abonneer op onze digitale nieuwsbrief Drechtsteden of download de BouwApp en volg de renovatie van de Brug over de Noord.

Heeft u vragen of opmerkingen over deze werkzaamheden, neem dan contact met ons op.