Werkzaamheden

A73: weekendafsluiting tussen Venray en Venlo-West; 19 - 22 september 2025

Gepubliceerd op: 19 september 2025, 14.06 uur

Rijkswaterstaat voert grootschalige onderhoud uit aan het asfalt van de A73. Hierdoor is de A73 voor het doorgaande verkeer afgesloten van vrijdag 19 september 21.00 tot maandag 22 september 2025 05.00 uur tussen oprit Venray (9) en afrit Venlo-West (13) richting Eindhoven en Maastricht.

Houd rekening met omleidingsroutes en extra reistijd die kan oplopen tot dertig minuten. Voor het lokale verkeer blijven enkele op- en afritten beschikbaar. Dit wordt ter plekke aangegeven door gele borden.

Afsluitingen A73

De volgende afsluitingen gelden van vrijdag 19 september 21.00 uur tot maandag 22 september 2025 05.00 uur:

  • A73 tussen oprit Venray (9) en afrit Venlo-West (13) richting Eindhoven/Maastricht 
  • oprit Venray (9)
  • oprit Grubbenvorst (12)
  • verbindingsweg A67 ter hoogte van knooppunt Zaarderheiken komende vanuit Duitsland richting Maastricht
  • verbindingsweg A67 ter hoogte van knooppunt Zaarderheiken komende vanuit Eindhoven richting Maastricht
  • afrit Venlo-West (13)

Voor het lokale verkeer zijn de volgende op- en afritten open voor verkeer:

  • oprit Horst-Noord (10)
  • op- en afrit Horst (11)
  • afrit Grubbenvorst (12)

Hinder op uw route?

Check voor vertrek de hinder op snelwegen en diverse N-wegen van Rijkswaterstaat.

Zoek op route of wegnummer

Omleidingsroutes werkzaamheden A73

Het verkeer op de A50 vanuit Nijmegen in de richting van Maastricht word omgeleid vanaf Nijmegen via A50 en de A2.

Omleidingen A73 ter hoogte van Venray

  • Het verkeer op de A73 vanuit Venray richting Eindhoven wordt omgeleid via N270, N279 en de A67 richting Eindhoven. 
  • Verkeer op de A73 in de richting van Venlo/Duisburg wordt omgeleid via de N270, N271, A67 richting Duisburg (D) of N271 richting Venlo. 

Omleidingen vanaf de A67

  • Het verkeer vanaf de A67 vanuit Eindhoven richting Venlo/Mönchengladbach (D) wordt omgeleid via afrit Panningen (38), de N277 en N275 richting Maasbree.
  • Het verkeer vanaf de A67 vanuit Eindhoven wordt omgeleid richting Roermond via afrit Panningen (38), de N277 en de N280.
  • Het verkeer vanaf de A67 vanuit Eindhoven wordt omgeleid richting Maastricht via afrit Panningen (38), de N277 en de A2.
  • Het verkeer op de A67 richting Venlo/Maastricht vanuit Duitsland wordt omgeleid via de A67, afrit Venlo-Noordwest (39) en de N556.

Gele borden geven ter plaatse informatie over de werkzaamheden en verkeersmaatregelen.

Weersgevoelige werkzaamheden

Onderhoud is weersgevoelig. Bij slecht weer kunnen de werkzaamheden mogelijk niet doorgaan en worden ze opnieuw ingepland.

Regulier onderhoud

Dit onderhoud valt onder het onderhoudscontract dat Rijkswaterstaat laat uitvoeren. Het gaat om onderhoud dat wegennet, viaducten, bruggen en tunnels nodig hebben, zoals asfaltering, vervangen van voegovergangen en onderhoud aan de vangrail. Met als doel een vlotte en veilige doorstroming voor de weggebruiker.

Wegwerkzaamheden: veiligheid voorop

Rijkswaterstaat werkt dagelijks aan vlot en veilig verkeer. Daarvoor zetten wegwerkers en onze weginspecteurs zich dag en nacht in. Veiligheid staat hierbij voorop. Ook u kunt als weggebruiker een bijdrage leveren aan de veiligheid van wegwerkers én uzelf: volg de aanwijzingen en respecteer de snelheidslimiet.

Meer informatie werkzaamheden A73

Heeft u vragen of opmerkingen over de werkzaamheden? Kijk op de website van Rijkswaterstaat Verkeersinformatie of neem contact met ons op.