Schilderwerk veerhavens Texel en Den Helder begint juli 2025
In de week van maandag 28 juli 2025 begint Rijkswaterstaat met het schilderen van de heftorens op de veerhavens van Texel en Den Helder. Naast de heftorens krijgen ook de trapleuningen op Texel een likje verf.
Het schilderwerk is onderdeel van een reeks werkzaamheden die dit jaar en volgend jaar worden uitgevoerd. Het schilderwerk duurt ongeveer 10 weken.
Wat wordt er geschilderd?
De werkzaamheden worden uitgevoerd door aannemer De Jong Zuurmond. Deze schildert de buitenkant van de heftorens: de wanden, randen, deuren en kozijnen. In Den Helder wordt ook het elektriciteitshuisje naast de toren en een stuk van de keermuur meegenomen. Door deze schilderbeurt zien de veerhavens er straks weer netjes uit. Kleine beschadigingen worden meteen gerepareerd.
Planning
Het schilderen van de torens start op Texel en neemt daar 5 weken in beslag. Daarna volgen 5 weken in Den Helder. De op- en afbouw van steigers is in deze planning inbegrepen. Er wordt geschilderd op doordeweekse dagen tussen 07.00 en 17.00 uur. Werk aan de trapleuningen (en delen van de verkeersbrug) zijn dit jaar alleen op Texel. Deze duren ongeveer 10 weken en starten half augustus. In die periode zijn er ook andere onderhoudswerkzaamheden in de nacht.
Veerdienst blijft varen
De veerdienst blijft bereikbaar en vaart volgens dienstregeling. Voetgangers en fietsers kunnen altijd langs het werk om de veerboot op- en af te gaan. Op sommige plekken is de doorgang tijdelijk smaller of omgeleid, bijvoorbeeld als we schuren en er stof vrij kan komen. Zo blijft de route veilig voor reizigers en medewerkers van TESO.
Groot onderhoud aan de veerhavens
Rijkswaterstaat controleert en onderhoudt regelmatig de veerhavens van Texel en Den Helder. Eerder vervingen we onder andere de hijskabels. Met onderhoud zorgen we ervoor dat de veerhavens veilig te gebruiken blijven totdat we op termijn beide aanlandinrichtingen vervangen.
Meer weten over het onderhoud aan de veerhavens?
Kijk op de pagina Onderhoud veerhavens Texel-Den Helder of neem contact met ons op.