Werkzaamheden

Draaibrug Den Oever gestremd voor scheepvaartverkeer

Gepubliceerd op: 4 juli 2025, 16.14 uur

Door een kapotte elektriciteitskast onder de Noordbrug van het Stevin sluizencomplex in Den Oever is deze enkele dagen gestremd voor het scheepvaartverkeer. Autoverkeer kan wel gebruikmaken van de brug. De scheepvaart krijgt het advies om te varen via de Lorentzsluizen bij Kornwerderzand.

De elektriciteitskast onder de brug is onbruikbaar geworden door waterschade. Een toevoerslang van de koelinstallatie, die gebruikt wordt om bij hitte de brug te besproeien, is gebroken waardoor het water in de kast terechtkwam. De kast, waarin ook de aansturing van het bewegingswerk van de draaibrug is ondergebracht, is door de waterschade onbruikbaar geworden en wordt daarom vervangen.

Zodra duidelijk is wanneer de reparatie is afgerond, wordt dit direct door middel van een Bericht aan de Scheepvaart kenbaar gemaakt.

Advies aan weggebruikers

Het verkeer op de Afsluitdijk is in de vakantieperiode drukker dan normaal. We adviseren daarom aan weggebruikers om voor vertrek de verkeersinformatie te raadplegen op Rijkswaterstaat Verkeersinformatie en indien nodig extra reistijd in te plannen.

Meer informatie Noordbrug

Voor vragen over de werkzaamheden kunt u contact met ons opnemen.