Mogezompsebrug in Lochem afgesloten voor gemotoriseerd verkeer
De Mogezompsebrug in het buitengebied van Lochem is per direct afgesloten voor alle gemotoriseerde voertuigen op meer dan 2 wielen.
Tijdens een reguliere inspectie heeft Rijkswaterstaat, eigenaar van de brug en verantwoordelijk voor het onderhoud en beheer, schade geconstateerd. Het beeld van de schade is ernstig. Daarom is aan de gemeente Lochem, wegbeheerder van de brug, gevraagd om de brug uit voorzorg per direct te sluiten.
Sinds 2013 geldt er voor de Mogezompsebrug al een beperking voor verkeer van meer dan 20 ton. Aanleiding voor deze beperking was destijds een herberekening van de sterkte van de brug. Om vast te kunnen stellen welke schade er nu exact aan de brug is, voeren we nader onderzoek uit. Afhankelijk van de uitkomsten van het onderzoek, worden vervolgstappen genomen.
Fysieke maatregelen Mogezompsebrug
De gemeente Lochem heeft nu al borden geplaatst. Volgende week volgen er nog extra fysieke maatregelen. Voetgangers, fietsers en motoren mogen gewoon gebruik blijven maken van de Mogezompsebrug.
Omleidingsroutes Mogezompsebrug
Voor het (gemotoriseerd) verkeer op meer dan 2 wielen gelden omleidingsroutes via de grotere ontsluitingswegen over het Twentekanaal.