A1: spoedwerkzaamheden Linschoterbrug tussen Azelo en Rijssen; 28 mei - 1 juni 2026
Rijkswaterstaat voert van donderdag 28 mei 20.00 tot maandag 1 juni 2026 05.00 uur spoedwerkzaamheden uit aan de Linschoterbrug in de A1 richting Apeldoorn tussen knooppunt Azelo en Rijssen. Houd rekening met forse hinder en extra reistijd, die kan oplopen tot 60 minuten.
Uitspoeling
Anderhalf jaar geleden zijn er problemen vastgesteld bij het zogeheten ‘landhoofd’, het steunpunt van de brug in de oever. Het zand om het landhoofd spoelt weg, waardoor de ondersteuning van het viaduct vermindert. Uit aanvullend onderzoek blijkt dat de uitspoeling van het zand in de tussentijd aanzienlijk is toegenomen. Om verdere schade en risico’s te voorkomen, voeren we binnenkort met spoed herstelwerkzaamheden uit.
Werkzaamheden
Tijdens het weekend voeren we de volgende werkzaamheden uit:
- frezen van asfalt
- tijdelijk verwijderen van stootplaten
- herstellen van de hemelwaterafvoer
- herstellen van de uitspoeling
- terugplaatsen van stootplaten
- aanbrengen van nieuw asfalt
Verkeersmaatregelen A1
Tijdens de werkzaamheden wordt gewerkt op de rechterrijstrook en de vluchtstrook van de A1 richting Apeldoorn. Om een veilige werkruimte te creëren wordt ook de middelste rijstrook afgesloten. De linkerrijstrook blijft open voor het verkeer, dat wel rekening moet houden met file en vertraging. Weggebruikers kunnen omrijden via afrit A35, de N346 en N347 of de A35, N350 en N347.
Houd rekening met extra reistijd A1
We adviseren weggebruikers hun reis goed voor te bereiden en rekening te houden met extra reistijd. Check voor vertrek de actuele verkeersinformatie via de website vanAnaarBeter of een navigatie-app.
Veel van onze infrastructuur is in de jaren 50 en 60 aangelegd. Intussen zijn we met veel meer inwoners, het verkeer is intenser en de voertuigen zwaarder. We zijn toe aan een forse vernieuwingsopgave. Dat vraagt veel werk de komende jaren. We proberen hinder zoveel mogelijk te beperken door zorgvuldige planning en goede afstemming.