Nieuwsbericht

Donderdag- en vrijdagavondspits extra druk door start herfstvakantie 2025

Gepubliceerd op: 8 oktober 2025, 12.33 uur

Automobilisten moeten zowel in de week van 13 oktober als in de week van 20 oktober 2025 op donderdag- en vrijdagavond rekening houden met drukkere spitsen. 13 oktober 2025 start namelijk de herfstvakantie in de regio Zuid. Houd rekening met vertraging en een spits die eerder op gang kan komen dan gebruikelijk. 

Daarnaast werkt Rijkswaterstaat ook op verschillende plekken aan de weg. Een week na regio Zuid, vanaf 20 oktober, hebben de regio’s Noord en Midden vakantie.

Herfstvakantie 2024

In 2024 kreeg de regio Zuid ook als eerste vakantie. Op de donderdag- en vrijdagavond voor de vakantie lag de spitspiek rond de 400 km.

In het tweede weekend zorgden terugkerend vakantieverkeer en de start van de vakanties, voor de regio's Noord en Midden, op donderdag- en vrijdagavond voor meer dan 600 km file.

Werkzaamheden A17, A27 en A59

In beide weekenden vinden er ook geplande werkzaamheden plaats die voor de nodige hinder kunnen zorgen. Zo werken we onder andere van vrijdag 10 tot maandag 20 oktober 2025 op de A17 richting Roosendaal tussen knooppunt Noordhoek en knooppunt De Stok.

Ook in het tweede weekend van de herfstvakantie moet u rekening houden met afsluitingen door werkzaamheden. Van vrijdag 17 oktober tot maandag 20 oktober vinden werkzaamheden plaats op de A27 in beide richtingen tussen de knooppunten Lunetten en Everdingen. Ook is de A59 in hetzelfde weekend in beide richtingen afgesloten tussen knooppunt Zonzeel en knooppunt Hooipolder.

Hinder op uw route?

Check voor vertrek de hinder op snelwegen en diverse N-wegen van Rijkswaterstaat.

Zoek op route of wegnummer

Gaat u de weg op?

Houd op donderdag- en vrijdagavond rekening met een spits die eerder op gang kan komen. Check voor vertrek de actuele verkeersinformatie of kijk of er hinder op uw route is.