Werkzaamheden

A12 richting Utrecht 9 dagen dicht: werk thuis, pak de fiets of trein!

Gepubliceerd op: 18 augustus 2025, 11.00 uur

Van vrijdag 22 augustus 2025 20.00 tot maandag 1 september 05.00 uur is de A12 richting Utrecht volledig afgesloten van knooppunt Maanderbroek tot knooppunt Lunetten. Weggebruikers moeten rekening houden met meer dan 60 minuten extra reistijd. Daarom roept Rijkswaterstaat op om zoveel mogelijk thuis te werken als dat kan of te reizen met de fiets of trein.

Moet je wel de weg op? Probeer dan de spits te mijden en volg de officiële omleidingsroutes. Zo voorkomen we lange files en sluipverkeer en blijft de regio bereikbaar.

Hinder op uw route?

Check voor vertrek de hinder op snelwegen en diverse N-wegen van Rijkswaterstaat.

Zoek op route of wegnummer

Werkzaamheden A12

In mei 2025 vervingen we al het asfalt tussen Maarn en Lunetten. Tegelijkertijd vond tussen Veenendaal en Maarn onderhoud plaats aan onder andere bebording, verlichting, groen. Nu draaien we dit om: nieuw, stiller asfalt tussen Veenendaal en Maarn en overig onderhoud tussen Maarn en Lunetten. Omdat het niet mogelijk is om gelijktijdig op 1 deel van de weg te asfalteren en ander onderhoud uit te voeren, is het nodig om het hele stuk van de A12 af te sluiten. Zo pakken we de A12 richting Utrecht in 2 fases volledig aan en voorzien deze van 30 km stiller asfalt. Hierna kan de weg weer jaren mee. Onderhoud aan de rijrichting Utrecht–Veenendaal volgt later; de datum is nog niet bekend.

Afsluiten van knooppunt Maanderbroek tot knooppunt Lunetten

We sluiten de A12 bewust volledig af tussen 2 knooppunten zodat we het verkeer goed om kunnen leiden. Omgevingsmanager Assia Messouli: ‘Uit eerdere ervaringen weten we dat als we alleen het gedeelte afsluiten waar op dat moment gewerkt wordt, er toch nog veel verkeer tot aan die afsluiting rijdt. Dat kan zorgen voor opstoppingen en drukte op de omliggende wegen.’

Advies aan wegebruikers – Slim Reizen Challenge

Als weggebruiker kunt u helpen de hinder te beperken door tijdens de afsluiting zoveel mogelijk thuis te werken als dat kan, of te reizen met de fiets of trein. Moet u wel de weg op? Plan uw route vooraf via vanAnaarBeter, probeer de spits te mijden en volg de officiële omleidingsroutes.

Als u vaak reist over de A12 tussen Veenendaal en Utrecht kunt u ook meedoen aan de A12 Slim Reizen Challenge. Als deelnemer kunt u gratis een e-bike proberen en u kunt meedoen aan de Fiets-APK-actie, waarbij uw fiets wordt nagekeken. Bent u van plan met de trein te reizen, dan kunt u een gratis NS Flex Altijd Voordeel-abonnement aanvragen. Kijk voor meer informatie en voor welke alternatieven u in aanmerking komt op de website Verkeersverwachtingen en download de beloningsapp. Door samen slim te reizen, zorgen we ervoor dat de regio goed bereikbaar blijft.

Werkzaamheden op meerdere plekken

We hebben in het hele land veel onderhoudsprojecten. Zo wordt er ook gewerkt aan de A12 tussen Den Haag en Gouda, de A27 tussen Houten en Hooipolder, de wegen rondom Amsterdam en de A6 tussen Almere en Lelystad. We stemmen de planning zorgvuldig af om ervoor te zorgen dat het verkeer zo goed mogelijk blijft doorstromen. Aansluitend aan de werkzaamheden aan de A12 vindt er onderhoud plaats aan de N224. Van 1 tot en met 25 september is deze weg afgesloten van Ede tot Renswoude, inclusief de aansluiting met de A12.

Meer informatie A12

Kijk voor alle details over de afsluiting, de alternatieven en actuele verkeersinformatie op de projectpagina A12: groot onderhoud Veenendaal-Lunetten of neem contact met ons op. 

Benieuwd hoe de werkzaamheden verlopen vanuit het perspectief van een weginspecteur? In deze speciale podcastaflevering over de A12 vertelt Hugo wat weggebruikers kunnen verwachten. Ook blikt hij terug op het eerste deel van de werkzaamheden.