Planning en aanpak
We vervangen en renoveren de boogbruggen, vervangen de brugkleppen en vernieuwen de bedieningssystemen. Bekijk hier de volledige planning en aanpak van dit project.
Wanneer
2020 |
|
---|---|
2020 - 2023 | Contractvoorbereiding en aanbesteding |
2023 - 2025 |
|
2026 - 2028 | Gefaseerd uitvoeren van werkzaamheden, onder andere:
|
De planning kan nog veranderen.
Aanpak vernieuwing Van Brienenoordbrug
- We knappen de Van Brienenoordbrug grondig op. Het gaat om brugkleppen, de boogbruggen en ook het bewegingswerk, zoals motoren. Daarnaast implementeren we een nieuw, uniform systeem voor bediening, besturing en bewaking van beweegbare bruggen (3B). Dit systeem is al toegepast op onder meer de Wantijbrug.
- Het vervangen en renoveren van de boogbruggen zijn indrukwekkende operaties. Eerst wordt op een werf een nieuwe boog gebouwd. Is deze klaar, dan wordt hij naar de Van Brienenoordbrug gevaren. De bestaande westboog wordt verwijderd. Vervolgens wordt de gloednieuwe boog op de bestaande pijlers van de Van Brienenoordbrug geplaatst. De oude westboog wordt aansluitend op een werf gerenoveerd. Daarna vervangt hij de oostboog.
- De verouderde brugkleppen in de oostbrug worden geheel vervangen.
- Om hinder voor het wegverkeer en de scheepvaart te beperken, worden de werkzaamheden in zomerperiodes uitgevoerd.
- We zorgen voor een goede afstemming van de werkzaamheden met gemeenten, bedrijven en andere belanghebbenden.