Sanering Kanaal door Walcheren
Gereed: december 2012
Rijkswaterstaat is gestart met de sanering van het Kanaal door Walcheren. Delen van de waterbodem zijn sterk vervuild met koper. Dit vormt een risico voor het oppervlaktewater en daardoor voor het ecosysteem. De vervuilde slib moet daarom verwijderd worden. Hiermee bereiken we:
- dat het koper uit de sterkst verontreinigde delen van het kanaal zich niet naar het wateroppervlak en de rest van het kanaal verspreidt
- verbetering van de waterkwaliteit en verbetering van het ecosysteem in het hele kanaal
- dat de vervuilde waterbodem geen bedreiging gaat vormen voor de kwaliteit van het grondwater en de gezondheid van de mens
Planning
- Start werkzaamheden: 24 januari 2012
- Werkzaamheden gereed: 31 december 2012
Hinder en maatregelen
- De saneringswerkzaamheden kunnen geluid- en stankoverlast veroorzaken voor omwonenden, bedrijven, recreanten en verenigingen die op en om het kanaal actief zijn. De overlast blijft binnen de wettelijke grenzen.
- De scheepvaart op het kanaal door Walcheren ondervindt geen hinder van de werkzaamheden.
- Na de werkzaamheden monitort Rijkswaterstaat de waterkwaliteit gedurende een periode van maximaal 10 jaar of het saneringsdoel bereikt is.
- De aannemer moet het vervuilde slib zodanig boven water halen dat het zo min mogelijk in contact komt met schoon water. Het vervuilde slib wordt over het water afgevoerd naar het slibdepot in het Hollandsch Diep.
- Sanering van de havens van Middelburg vindt plaats in het winterseizoen 2011/2012 om het recreatieseizoen (april tot en met september) te ontzien.
- Op sommige locaties kan tijdelijk een grondwaterstijging optreden. Mogelijk sijpelt het zoute water dan naar het lagergelegen akkerland. Uit onderzoek van Rijkswaterstaat blijkt dat het werk de aanwezige flora en fauna niet schaadt.
Vraag en antwoord infoavond 14 februari 2012.pdf 