A27: werkzaamheden knooppunt Rijnsweerd; 31 januari tot 4 februari
27-01-2011 | Utrecht | persbericht
Rijkswaterstaat werkt van maandag 31 januari 21.00 uur tot vrijdag 4 februari 05.00 uur aan knooppunt Rijnsweerd bij Utrecht. Hierdoor zijn enkele verbindingswegen van en naar de A28 en A12 afgesloten. Daarnaast werkt Rijkswaterstaat aan de A27 richting Utrecht en zijn diverse opritten afgesloten in de avonden en nachten van dinsdag 1 februari en woensdag 2 februari. Verkeer wordt omgeleid en moet rekening houden met een extra reistijd van ongeveer 10 minuten. Het project maakt onderdeel uit van de Spoedaanpak Wegen.
Knooppunt Rijnsweerd
Maandag 31 januari tot vrijdag 4 februari
- Verkeer van Utrecht-Centrum naar De Uithof/De Bilt wordt omgeleid via De Bilt.
- Verkeer vanaf de A27 Almere/Hilversum naar de A28 richting Amersfoort wordt omgeleid via afrit Veemarkt (nummer 30) en kan bij Zeist weer de A28 oprijden.
Dinsdag 1 februari tot vrijdag 4 februari
- De verbindingsweg van A27 uit Breda naar de A12 richting Arnhem is afgesloten. Verkeer wordt omgeleid via knooppunt Lunetten.
Dinsdag 1 februari en woensdag 2 februari
- De verbindingsweg van A28 uit Amersfoort naar de A27 richting Breda is afgesloten. De omleiding vindt plaats via afrit Veemarkt (nummer 30).
Vrijdag 4 februari
- Vrijdag 4 februari wordt het verkeer vanaf de A27 uit Breda met bestemming De Uithof en De Bilt omgeleid via afrit Zeist (nummer 3).
A27 omleidingen
Dinsdag 1 februari
- De oprit Nieuwegein is afgesloten voor verkeer richting Utrecht. Verkeer wordt omgeleid via oprit Vianen.
Woensdag 2 februari
- De oprit Houten is gesloten voor verkeer richting Utrecht. De omleiding vindt plaatst via oprit Nieuwegein.
De weersomstandigheden kunnen invloed hebben op de werkzaamheden. Als gevolg hiervan kunnen de werkzaamheden worden uitgesteld.
Knelpunten aanpakken
De spitsstrook op de A27 tussen Everdingen en Lunetten en Lunetten en Rijnsweerd is onderdeel van het programma Spoedaanpak Wegen. Rijkswaterstaat pakt dertig hardnekkige knelpunten op de weg versneld aan om de doorstroming te verbeteren en de reistijd betrouwbaarder te maken. De Spoedaanpak kenmerkt zich door eenvoudigere en snellere procedures, uiteraard met behoud van inspraakrecht van betrokkenen. Bij de dertig Spoedaanpakprojecten gaat uiterlijk in mei 2011 de schop in de grond en tien daarvan worden uiterlijk in mei 2011 afgerond. Inmiddels is bij 20 projecten de schop de grond ingegaan. Vijf trajecten zijn al geopend.
Meer informatie
Tijdens de werkzaamheden doet Rijkswaterstaat er alles aan om de hinder en de overlast zo beperkt mogelijk te houden en het verkeer zo goed mogelijk te laten doorstromen. Voor actuele informatie over werkzaamheden en de te verwachten hinder kunt u terecht bij de gratis informatielijn 0800-8002 van Rijkswaterstaat.
Ook op andere plaatsen in de regio Utrecht wordt gewerkt. Houd rekening met een langere reistijd en ga goed voorbereid op weg!
