Verbinding Papendorp – Strijkviertel open voor verkeer

27-11-2009 | Utrecht | persbericht

Op dinsdag 1 december 2009 wordt het Marinus van Tyrusviaduct opengesteld voor verkeer. Het viaduct vormt een nieuwe verbinding over de A2 tussen bedrijventerrein Strijkviertel en het nog te ontwikkelen woongebied Rijnvliet aan de ene kant van de A2 en kantorenlocatie Papendorp aan de andere kant.

Aan de westzijde sluit het viaduct aan op de nieuwe Stadsbaan/ Letschertweg, aan de oostzijde op de Orteliuslaan/ Van Deventerlaan. De afrit vanaf Hooggelegen naar het voormalig Mobilion en bedrijven aan de Groenewoudsedijk komt tegelijkertijd te vervallen.

Marinus van Tyrusviaduct
Rijkswaterstaat bouwt dit viaduct in opdracht van gemeente Utrecht. Vanaf 1 december 2009 kunnen (vracht)auto’s en OV gebruik maken van het eerste deel van het nieuwe Marinus van Tyrusviaduct. Vanaf 13 december rijden bussen hierover heen. Het Marinus van Tyrusviaduct is een V-vormig viaduct over de A2. In de eindsituatie komt over de noordelijke poot een vrije busbaan te liggen en een apart fiets- en voetpad; de zuidelijke poot is bestemd voor autoverkeer. Het viaduct is in 2010 helemaal gereed. De komende periode moeten in de nacht nog werkzaamheden worden uitgevoerd aan het viaduct. Daarom is het viaduct in de nachten van 1 tot en met 3 december van 20.00 uur tot 05.00 uur afgesloten voor verkeer.

Afrit naar Groenewoudsedijk
Tegelijkertijd met de openstelling van het Marinus van Tyrusviaduct, komt de afrit van aansluiting Hooggelegen naar bedrijven aan de Groenewoudsedijk te vervallen. Papendorp is bereikbaar via A12 afrit 16. 

Meer informatie
Tijdens de werkzaamheden doet Rijkswaterstaat er alles aan om de hinder en de overlast zo beperkt mogelijk te houden en het verkeer zo goed mogelijk te laten doorstromen. Voor actuele informatie over werkzaamheden en de te verwachten hinder kan het publiek terecht bij  de landelijke informatielijn 0800-8002 (gratis), op deze website en/of op de www.utrechtbereikbaar.nl.